Menu
نویسنده مطلب : مهرداد ایرانپور

مطلب مورد بحث:

نظم شخصی و فعالیت در زمانهای خاکستری


من در دوران کارشناسی بخاطر مسئولیتم در انجمن علمی دانشگاه معمولا یا درس میخوندم و یا داشتم کارهای انجمن رو انجام میدادم و همیشه دنبال تایم هایی بودم که بتونم برای رشد مهارت استفاده کنم تا اینکه به لطف کرونا و قرنطینه ها برنامه زیر رو تونستم بالاخره اجرا کنم :

صبح ساعت پنج نیم بیدار میشم و نیم ساعت فضای مجازی چک میکنم و مراقبه صبحگاهی و فکر کردن به برنامه طول روز

ساعت شش تا هفت یک ساعت مطالعه یک مهارت از درسنامه های متمم رو انجام میدم

ساعت هفت تا هشت صبحانه میخورم و به محل کارم میرم .

ساعت هشت تا نه و نیم پارت اول مطالعه تخصصی من از دروس متمم هست .

ساعت نه و نیم تا یازده کارهای طول روز خودم رو انجام میدم و دوباره از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ پارت دوم مطالعه تخصصی رو انجام میدم که مربوط به موضوعاتی مثل دروس پایه متمم در دوره‌ی MBA هست .

۱۲:۳۰ تا ۱ فضای مجازی رو چک میکنم و استراحت میکنم و معمولا یک میان وعده میخورم و از ساعت ۱ تا ۲ مطالعه زبان انگلیسی رو شروع میکنم .

ساعت ۲ تا ۳ به ناهار خوردن و استراحت می‌گذرد و راس ساعت ۱۵ به مدت نیم ساعت ورزش روزانه که با متد یک اپلیکیشن هست رو انجام میدم و در نیم ساعت بعدش به دوش گرفتن و آماده شدن برای رفتن به دفتر کارم می‌گذرد .

ساعت ۱۶ تا ۲۰ کارهای مربوط به دفتر رو انجام میدهم و ا ساعت ۲۰ تا ۲۱ پارت آخر مطالعه روزانه ام رو مربوط به مطالعه در زمینه کسب و کار ها انجام میدم .

از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ به دوستام سر میزنم و میرم خونه و با خانواده هستم و از ساعت ۲۲:۳۰ ارزیابی طول روزم رو انجام میدم و گزارش نویسی فعالیت ها رو تکمیل میکنم و کار های روز بعد رو برنامه ریزی میکنم و بعد برای آخرین باز فضای مجازی رو چک کرده و می‌خوابم .

جمعه ها هم کلا تایم بدون برنامه ای هست که به مطالعه آزاد و بودن با خانواده و کشت و گذار میگذرد.

نکته ای که از تجربه ی برنامه بالا داشتم این هست که اوایل معمولا بین ساعت های کاری و مطالعه وسوسه میشدم بیشتر به اینستاگرام برم و تمرکز رو ازم می‌گرفت که با گذاشتن گوشی در حالت فوکوس(حالتی که به انتخاب کاربر یکسری از برنامه های به حالت غیر فعال میشود و دیگر در صفحه گوشی نمایش داده نمیشود و هیچ نوتفیکیشنی از آنها نمی‌آید ) تا حدودی زمان خاکستری رو کاهش دادم .

همچنین گذاشتن ساعت هایی بدون برنامه در میان برنامه‌ریزی روزانه‌ام هم کمک زیادی به افزایش بهره وری برنامه‌ریزی‌ام کرد و باعث شد کیفیت تایم های سیاه برنامه ام بیشتر بشود .