Menu
نویسنده مطلب : سینا شهبازی

مطلب مورد بحث:

بازاریابی برونگرا یا Outbound Marketing چیست؟


به نظر من، بازاریابی برونگرا بیشتر در جاهایی اثربخشی بیشتری خواهد داشت که اولاً هم خودِ مخاطبی که قرار است پیامی را از کسب و کار دریافت کند، در ابتدا شماره یا ایمیل خود را در جایی ثبت کرده باشد و ثانیاً اینکه پیامی که دریافت می‌کند، بیشتر جنبۀ اطلاع‌رسانی داشته باشد نه صرفاً تبلیغاتی.

مثالی عرض می‌کنم تا بیشتر و بهتر، منظورم را رسانده باشم:

همین امروز، یکی از کافه هایی که بیشتر به خاطر صبحانه‌اش (مخصوصاً عدسی) شناخته شده است، به من پیامی داد که ساعتِ کاری ماه رمضان را به من اطلاع دهد. به نظرم در اینجا، چنین کاری کاملاً قابل توجیه است.

اما کسب و کاری را تصور کنید که مدام به شما پیام می‌دهد و انواع تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه را (که هیچوقت هم تمام نمی‌شود) به شما یادآوری می‌کند. طبیعتاً پس از یکی دوبار، با دیدن اسم این کسب و کار، پیام را نخوانده، آن را حذف خواهید کرد یا لااقل بهتر است بگویم این کاری است که من انجام می‌دهم.

اما در مورد اولی که عرض کردم، اتفاقاً پیامی که از طرف این مجموعه بیاید را با خیالی آسوده باز می‌کنم چون احساس می‌کنم قرار است پیام ارزشمندی را به من منتقل کند ضمن اینکه آنقدر کم برای من پیام ارسال می‌کند که همچنان جذابیت خودش و پیام‌هایش را برای من حفظ کرده است :-)

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟