Menu
نویسنده مطلب : مریم آزاد

مطلب مورد بحث:

آیا دوستِ دوستِ شما با شما دوست است؟ با دوست دیگر شما چطور؟


در مقایسه با اطرافیان چگالی شبکه های دوستی در من خیلی کمتر هست. هم در رابطه با دوستان و هم در روابط خانوادگی که تا به امروز حتی عضو هیچ کدام ازگروه های تلگرام فامیلی و خویشاوندی نشده ام.

همیشه علاقه مندم که پایه های دوستیم رو با توجه به شناختی که از نوع تصمیم ها و رفتار های یک شخص دارم شکل بدهم و همین طور برای ساختن رابطه ی عمیق و پایدار زمان و انرژی زیادی صرف میکنم. بنابراین صرفا به گسترش تعداد آدم های اطرافم توجه نمیکنم، تلاشم میکنم که آدم ها رو برای نزدیک تر شدن به خودم انتخاب و رابطه ام رو با آنها مدیریت کنم طوری که حس کنم من صاحب این دوستی هستم و در هر صورت، ادامه یا قطع رابطه از افراد دیگری تاثیر نگرفتم. من هستم که تصمیم میگیرم که به چه کسی اعتماد کنم، چه کسی رو در شادی ها و غم های خودم شریک کنم، یا در کنار چه شخصی با صدای بلند فکر کنم.

به طور کلی تمایل زیادی ندارم که فشردگی شبکه ی دوستانم رو زیاد کنم تا مجبور نباشم زمانم رو به جای اختصاص دادن به کارهای مفید تر و مورد علاقه ام به فکر کردن به تاثیر نتیجه ی هر عمل و عکس العمل در رابطه های متصل به یک رابطه صرف کنم.

در مورد سن هم فکر می کنم ممکن هست گاهی آدم ها با افزایش سن نیاز کمتری رو به بیشتر شناخته شدن و بیشتر تایید شدن در بین جمع های بزرگتری از دوستان و اطرافیان داشته باشند و شاید هم برای گروهی از افراد با توجه به شغل و دیدگاه هایی که دارند و چندین عامل دیگر نیاز به چگالی بین شبکه ی دوستان بیشتر از قبل احساس شود.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟