Menu
نویسنده مطلب : ایمان احمدپور

مطلب مورد بحث:

عادتهای کوچک زندگی: جایزه ها و مشوق‌هایی برای خودمان


کارهای من که به عنوان پاداش روزانه انجام میدهم(قبلا به این اسم نمیدانستم و فقط انجامش میدادم ) به صورت زیر است:

۱- هر صبح بعدازبیدار شدن و خوردن صبحانه و مسواک زدن و مرتب کردن اتاقم،حدود ۱۵ دقیقه (تایمرم روی ۱۵ دقیقه تنظیمه اما گاهی کمی بیشتر میشه) کارهای خوبی که میخوام انجام بدم و کارهای بدی که تا اخر شب نمیخوام انجام بدم را مینویسم . خیلی لذت بخشه این کار.

۲- وقتی کاری انجام میدم به عنوان لذت بردن ، یک پارچ شربت(این روزها شربت بهار و گاهی شربت آب لیموی طبیعی) برای خودم درست میکنم و کامل میخورم(بعضی روزها برای اینکه زیاده روی در نوشیدن شربت نشه ، یک پارچ کامل آب مینوشم . )

۳-سعی میکنم بعداز کارم ، کار فوق العاده لذت بخش نماز خواندن را انجام بدهم . خصوصا وقتی که حواسم در نماز جمعه که دارم چی میگم و با کی حرف میزنم ، بعدش خیلی لذت میبرم . بعد از نماز ، دعا کردن برای هرکسی که میشناسم خیلی بهم حس خوبی را میده(البته دعا کردن را گاهی به علت کمبود وقت رها میکنم ، ولی در جاهای دیگه اینکار را میکنم)

۴-دو روز در هفته معمولا سه شنبه ها و پنج شنبه ها ، دیدن یکی از دوستانم که همیشه منتظرم تا ببینمش و خیلی دوستش دارم ، بسیار لذت بخشه .

۵- شب ها حدودا سی دقیقه(معمولا بیشتر از این میزان میشه) ، صرف نوشتن کارهای خوبی که امروز انجام دادم و کارهای بدی که انجام دادم میکنم و به خاطر کارهای خوب خدا را شکر میکنم و به خاطر کارهای بدم پشیمانم و سعی میکنم دیگر تکرار نکنم . از این کار به عنوان یک پاداش بسیار لذت میبرم .

۶-  هر روز دو مرتبه صرف نوشتن شکرگذاری میکنم . به خاطر همه چیزهایی که دارم و بهم داده شده . از این کار خیلی لذت میبرم .

۷- از مطالعه ی آزاد بسیار لذت میبرم . (الان مشغول خوندن نهج البلاغه هستم با ترجمه ی دشتی(دقت کنید که بهترین ترجمه هست)، به این صورت که روزی ۱۵ دقیقه ، از بخش آخر شروع کردم یعنی حکمت ها و خود حکمت ها را از  اول تا آخرش را خوندم  و به همین ترتیب برای نامه ها ، اما خطبه ها را از آخر به اول دارم میخونم . به دوستان عزیز توصیه میکنم حتما این کتاب فوق العاده را بخونند . هر روز، ۱۵ دقیقه ی به یادماندنی خواهد بود . )

۸- از برنامه نویسی PHP  لذت میبرم ، اما به دلیل شرایطی که الان دارم،یعنی ترم آخر دانشگاه هستم و موقع تحویل پروژه و انجام کارآموزیم هست و قصد ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی صنایع و در دانشگاه نوشیروانی (علت دارد!!!) را ندارم یعنی یا باید سربازی برم یا در رشته ی دیگری شرکت کنم (که احتمالش ضعیف است) ، باعث شده که نتونم خوب تمرکز کنم روی این تخصص . اما همان زمان هایی که مشغولش میشود لذت میبرم .

۹- یادگیری زبان که روزی حدودا سی و پنج دقیقه از وقتم را میگیرد بسیار شیرین و لذت بخش است (آموزشش ،مکالمه به متود نصرت میباشد).

۱۰-این مورد آخر درست نیست بگم ، به عنوان یک پاداش بسیار لذت بخش(به قول خودم، های ولتاژ) مناجات و نجوی کردن است . توصیه میکنم شب ها قبل خواب شعرهایی در این رابطه پیدا کنید(یا خودتان بخونید یا صوت هایی که در اینترنت وجود دارد استفاده بکنید . راحت کل روز رو شارژ هستید . به عنوان پیشنهاد میتونم بگم که مناجات های ماه رمضان منصور ارضی از سایت قدیم الاحسان را دانلود بفرمایید .

۱۱-سایت متمم که خودش یک پاداش است . طولش ندم ، هر بار که متمم میخوانم یک چیز جدید بهم اضافه میشه و با مرور کردن و در عمل انجام دادن ، اثر لذت بردن از متمم تداوم میبابد .

۱۲- چیزی که الان بهش نیاز دارم ، استقلال مالی و لذت کسب درآمد هست . امیدوارم هرچه زودتر بهش برسم .

خیلی طولانی شد …

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟