Menu
نویسنده مطلب : سارا عشقی

مطلب مورد بحث:

زبان مشترک، جهان متفاوت


تصویر اول(حلزون): برای رسیدن به هدف ، باید سختی ها و مشقات آنرا هم تحمل کرد و به جان خرید.  
تصویر دوم(کاوش): منو به یاد موضوع آینده زمین و محیط زیست و تخریب ان توسط انسانها میندازه. آیندگان در جستجوی کشف گذشتگان ، دیگر شانس یافتن اشیاء مورد استفاده و ساخته شده با منابع طبیعی زمین را نخواهند داشت. شاید اطلاعات موجود در کامپیوتر ها و محصولات هوشمند ساخته شده از مواد ترکیبی و مصنوعات که فرایند بازگشت آنها به چرخه طبیعت هم بالاست؛ بتواند کمکی به شناخت آنها از گذشته بکند.
تصویر چهارم(قلم و ردپا): تفکر عمیق و پژوهش، سن انسان را از لحاظ میزان تجربه و پختگی بالاتر میبره؛ که در تصویر با نمایش خطوط صورت متوجه آن میشویم. این انسانها از خود میراثی می گذارند که دیگران می توانند از آن به عنوان منبع الهام گرفته و یا بهره برداری نمایند.
تصویر پنجم (پازل): تصویر آن قطعه پازل طوری طراحی شده که هم بعنوان طرحی از سطح کف و هم دارای عمق است. در حالت اول گذر از ان غیر ممکن نیست و شاید ساده باشد. ولی در حالت دوم گذر از آن بسیار غیر ممکن به نظر میرسد. مدل ذهنی فرد مثال خوبی است.
تصویر هفتم (مغز): تصویری که ظاهرا کوه بلندی رو تداعی میکنه. از نظر من شبیه به یک کپه ای مرتفع از زباله است و اون شخصی که از لحاظ فیزیکی بسیار تنومند و قوی به نظر میرسد و سر بسیار کوچکی داره . تحمل نگهداری مغز بزرگ (از لحاظ عقلی) رو نداره و سعی میکنه از اون خلاص شه. زمینه هم که تاریکه و انگار روشنایی پشتش گیر افتاده.
تصویر هشتم(مهره های شطرنج): همشون درست میگن. فقط نوع سبک و قابلیت و توانایی شون با هم فرق می کنه؛ که در جای خودش میتونه درست و بجا باشه. فقط باید با حوصله و تعیین هدف مشترک به پیش بروند. (کار گروهی)
تصویر سوم(تاس): فردی رو نشون میده که زندگیش رو بر اساس شانس و تصادف بنا گذشته و ظاهرا هنوز ناموفق و منتظره. یاد افرادی می افتم که علاقه زیادی به شرکت در قرعه کشی ها و لاتاری ها دارند. و میخوان با کمترین تلاش به خواسته ای برسن.
 
تصویر ششم(تاب ): نشان از گذر لحظه ای و سطحی در خواندن مطالب و محتواهای شبکه ها است که به یک لایک ختم میشه و دیگه انسانها مطالعه عمیق  رو کنار گذاشتن. در ضمن خیلی هم خوشحال و راضی هستن . یه جورایی افزایش کمیت مطالعه را بر کیفیت آن در بین انسانهای این عصر تداعی می کنه.