Menu
نویسنده مطلب : ساجده ممتازیان

مطلب مورد بحث:

تمرین خودآگاهی هیجانی | نوشتن برای "هیچ‌کس"


نوشتن از تجربه ها و خاطرات منفی رو از  دوران نوجوونی جسته گریخته شروع کردم

( ای کاش از همون روزها بیشتر  در این باره مینوشتم ) اخیرا تجربه ای داشتم که باعث شد با احساس رنجش به صورت عمیق و شدید و تقریبا مداوم روبه رو بشم . نوشتن و توصیف این تجربه اولا کمک کرد به این که ذهنم دیگه آشفته و خسته  نباشه .دوما شفاف تر بتونم به موضوع نگاه کنم سوما تحلیل خودم رو از دید یه مشاهده گر نسبت به این مسئله بنویسم . فکر میکنم با این کار به نوعی دارم از عزت نفسم هم مراقبت میکنم چون تا قبل از نوشتن راجع به این موضوع گاهی احساس قربانی بودن رو تجربه میکردم که به شدت آزاردهنده و کلافه کننده است ولی نوشتن باعث شد بتونم سهم خودم رو هم ببینم و اشتباهات خودمو تجزیه و تحلیل کنم.

نوشته های من مخاطب مشخصی نداره و مخاطب اصلی اونها خودم هستم در روزهای آینده . اگه نوشته هامو صرفا به صورت یه گزارش یا توصیف از یه اتفاق بنویسم ممکنه اونها رو دور بریزم ولی وقت کلی تجزیه و تحلیل بهشون اضافه میکنم همه رو نگه میدارم تا  بعدا بتونم تغییرات خودم رو در طی زمان بررسی کنم

 

این رو عمیقا تجربه کردم که تقویت خودآگاهی هیجانی به کمک نوشتن اجازه میده که خیلی مسلط تر و خیلی خیلی آگاهانه تر با مسائل احساسی  و هیجانی برخورد کنم.

 

اتفاقی که بدون اغراق من رو شگفت زده کرد این بود که تا قبل از نوشتن راجع به

خاطرات منفی و توصیف هیجانات نمیدونستم تا چه اندازه گاهی خام و ناآگاهانه و ناشیانه و اشتباه و با ذهنیتی پر از خطا با هیجاناتم برخورد میکنم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟