Menu
نویسنده مطلب : شهریار ناصح

مطلب مورد بحث:

کتابخوانی و توصیه هایی برای آن | چگونه کتابخوان شویم؟


من امروز می‌تونم بگم که یک عشق کتابم و به این نکته افتخار می‌کنم

ولی جمله‌ای که زندگی منو عوض کرد چیزی بود که اصلاً به عشق و عاشقی ربط نداره:

 
«کتاب‌ها میانبرهای زندگی واقعی هستند»

بعد از گوش دادن درس مدیریت توجه متمم و مشکلاتی که برای باهوش‌ها پیش‌میاد با شاخه به شاخه شدن به دنبال میانبر توی رادیو مذاکره و خیلی قسمت‌های دیگه می‌دونم اینکه توی زندگی حداقل تا یک سالی همیشه دنبال میانبر بودم خیلی جمله افتخار آمیزی نیست ولی باید اعتراف کنم که واقعیت داشته.

من به دنبال میانبر می‌گشتم که کتابخون شدم. این نکته به من یاد داد که شاید راه رسیدن به خیلی چیزهای قشنگ، اصلاً اونطوری که فکرش رو می‌کنیم نیست. یا حداقل من الان که درباره مشکلات میانبرها می‌دونم اصلاً فکر نمی‌کنم دنبال میانبر گشتن راه درست عاشق کتاب شدنه ولی واقعیت داره.

به نظر من این داستان زندگی خیلی از ماهاست. خیلی از ماها هیچ‌وقت به خواسته‌ها و آرزو‌هامون نمی‌رسیم، چون احساس می‌کنیم که باید راه رسیدن به اون خواسته‌ها و آرزوها خیلی شیک باشه و شبیه این جملات کوتاهی باشه که از زندگی آدم‌های موفق نقل میشه.

ولی همونطوری که استاد در درس حرفه‌ای‌گری متمم توی قسمت مهارت‌های حرفه‌ای از بزرگان این حیطه مثل آقای اندرز اریکسون نقل می کنند که ساعت‌های تمرین برای حرفه‌ای شدن قرار نیست خودش جذاب باشه هرچند که نتایجش جذابه؛ به نظر من همینجوری هم خیلی از آرزوهای شیک ما از مسیرهای خیلی شیکی بدست نمیان.