Menu
نویسنده مطلب : مسعود نصراللهی

مطلب مورد بحث:

نظم شخصی و فعالیت در زمانهای خاکستری


مدتی هست که از اپلیکیشن Flipd استفاده می‌کنم، الان که این درس را مطالعه کردم، می‌توانم بگم که کار این اپلیکیشن ایجاد زمان‌های سیاه و سفید هست، یعنی وقتی وارد شدید می‌توانید تعیین کنید که چه مدت زمانی روی چه موضوعی قصد تمرکز دارید و پس از شروع، اگر که محیط Flipd را ترک کنید، زمان متوقف میشه؛ اما حالت سفت و سخت‌تر دیگه‌ای هم وجود دارد: پس از اینکه زمان سیاهتان را مشخص کردید، اَپ اجازه‌ی استفاده از هیچ اَپ دیگه‌ای را به شما نمیده (به جز موارد ضروری: تماس، پیامک و…) تا وقتی که زمان معین شده، به پایان برسه.

برای من این خوبی را داشت که تا مدت زمان زیادی می‌تونستم از شبکه‌های اجتماعی دور باشم و روی زمان‌های سیاه و سفیدم تمرکز کنم، در واقع با تکنولوژی به جنگ تکنولوژی رفتم. امیدوارم این اَپ براتون مفید واقع بشه؛ شاید اپلیکیشن‌های مشابهی هم وجود داشته باشد،اگر پیدا کردید، خوش‌حال میشم به من هم بگید.

پی‌ نوشت: موبایل‌های امروزی قابلیت پیش‌فرضی روی خودشان دارند که یک سری عدد و رقم و آمار درباره استفاده شما از موبایلتون میده، مدت زمان روشن بودن صفحه، تعداد دفعات باز کردن قفل صفحه، زمان استفاده شده از هر اپلیکیشن و … ؛ میشه برای بعضی از این‌ها یک مقدار مشخص تعیین کرد تا استفاده از موبایل از حد خودش خارج نشه. سخت‌گیری خود سیستم گوشی کمه، حداقل برای من!