Menu
نویسنده مطلب : علیرضا فقیه عبداللهی

مطلب مورد بحث:

آموزش نرم افزار یادداشت برداری اورنوت (1)


سلام اقای صالح پور عزیز:

من بعد از معرفی شما این نرم افزار رو نصب کردم نرم افزار خیلی عالی هست واقعا متشکرم بابت معرفی این نرم افزار , خواستم به بهانه تشکر از شما اینجا کمی دربارش توضیح بدم تا دیگران هم ازش استفاده کنند و همانند من لذت ببرند:

رابط کاربری بسیار ساده‌ی این برنامه، مشخصه­‌ی طراحی‌ها و برنامه‌­های شرکت گوگل است. در گوگل کیپ، مانند همه­‌ی برنامه­‌های یادداشت‌­برداری دیگر، دکمه‌­ای برای ایجاد یادداشت­‌های متنی، صوتی یا تصویری وجود دارد؛ به‌یاد داشته باشید که می‌­توانید در هر زمانی یادداشت­‌های خود را ویرایش یا مرتب کنید. برای ساماندهی بهتر، یادداشت­‌های خود را ستاره­‌دار کرده یا رنگی را برای آن­‌ها انتخاب کنید. یکی از امکاناتی که توسط گوگل در این برنامه اضافه شده است، امکان ایجاد هشدار­هایی بر مبنای موقعیت یا زمان است. در هشدارهای مبتنی بر مکان، اگر در یک موقعیت جغرافیایی خاص قرار گرفتید، به شما هشداری را نمایش دهد. برای مثال هربار که از فروشگاهی عبور می‌­کنید به شما هشداری مربوط به خریدهای شما از آن فروشگاه نمایش داده می­‌شود.

اپلیکیشن گوگل کیپ، یادداشت­‌های شما را در سرویس ذخیره­‌سازی ابری (Cloud) یا همان «گوگل درایو» (GoogleDrive) یکپارچه می­‌کند.

باید بدانید که گوگل الگوی طراحی متفاوتی را با برنامه­‌های دیگری مانند Evernote دارد. اپلیکیشن­‌های یادداشت­‌برداری دارای قابلیت‌­های بسیار زیاد و شاید پیچیده، باشند. ولی گوگل به دنبال این است که برای کاربران امکانات پایه­ را در قالبی ساده، با دسترسی سریع فراهم کند.

همان‌طور که برنامه­‌ی OneNote مایکروسافت با همگام­‌سازی یادداشت‌­ها در SkyDrive امکان دسترسی به یادداشت­‌ها در هر پلتفرمی را برای کاربر مهیا می‌­سازد، Google Keep نیز این کار را با Google Drive انجام می­‌دهد.

اگر از کاربران دایمی برنامه­‌های مختلف گوگل هستید قطعا طراحی این برنامه که در راستای طراحی‌­های جدید این شرکت (موسوم به متریال دیزاین) است را می‌پسندید. برنامه‌ی ساده و مطمئن گوگل تجربه‌ی خوبی را در یادداشت­‌برداری برای‌تان فراهم می‌کند.