Menu
نویسنده مطلب : بابک کابری

مطلب مورد بحث:

عادتها و تجربه‌های سفر کردن و زندگی در سفر


سلام. من و همسرم خیلی اهل سفر بودیم. وقتی چمدونامونو تو هتل میزاشتیم، یه کوله سبک برمیداشتیم و میزدیم بیرون. کیلومترها پیاده روی، کوه پیمایی، جنگل پیمایی و…در شهرها و کشورهای مختلف، خاطرات فراموش نشدنیِ زندگی مشترک ماست.

ولی متاسفانه از حدود پنج سال پیش، همه چیز دگرگون شد. من مجبور شدم کمرم رو عمل کنم و دکتر گفت که دیگه بیشتر از دو کیلو (با هر دست یک کیلو) بار برندارم. همسرم دچار عارضۀ ناشناخته ای در هر دو مچ پاش شد که به ناچار مچ پای چپ رو عمل کرد و امیدواریم مجبور نشه پای راست رو هم عمل کنه. نتیجۀ آخرین سفر ماجراجویانۀ ما بعد از پنج سال و اندی، یعنی سفر به ارتفاعات پارک جمشیدیه تهران :) دو روز درد شدید مچ پا و توسل به کلی مسکن بود.

خیلی از کامنتها رو خوندم. کامنتهای مفید و جالبی بود ولی ایکاش در میان دوستان، عزیزان کم توان هم به مشکلات سفر (بخصوص طبیعت گردی) و راه حل های مربوطه اشاره می کردن.

البته باید گفت که علیرغم تعداد زیاد عزیزان کم توان در کشور، حتی ابتدایی ترین امکانات در اماکن تفریحی و ملزومات سفر برای این قشر از جامعه در کشور ما مورد بی توجهی واقع شده.

در اوج ناراحتیِ همسرم به هر مسئولی در ورودی توچال التماس کردم که اجازه دهند او را با اتومبیل به اتوبوس ابتدای مسیر برسانم (کسانی که توچال تشریف برده اند می دانند که این فاصله شاید از یکصد متر تجاوز نمی کند) اجازه ندادند و وقتی خواهش کردم خودشان وسیله ای یا حتی یک ویلچر در اختیارم بگذارند، گفتند که اصلا چنین امکانی ندارند، بسیار متعجب و صد البته ناراحت شدم.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟