Menu
نویسنده مطلب : سعید تارم

مطلب مورد بحث:

روشهای نادرست متمم خوانی!


سلام!

وقت به خیر!

من اکثر اوقات با رایانه متمم خوانی دارم. اما چندین بار هم برخی از سلسله درس‌های مهم متمم رو پرینت گرفتم تا سر فرصت بخونم. مثلا استعدادیابی جانسون اوکانر رو اول روی رایانه بعد هم روی نسخه پرینت گرفته شده خوندم،  یا روانشناسی پول رو کامل روی رایانه و شخصیت شناسی رو کامل روی نسخه پرینت گرفته شده خوندم.

با ابن همه، با روش متمم موافقم. به نظرم بهتره اول روی رایانه و بعد اگر متمایل بودیم روی نسخه پرینت گرفته شده مطالب رو مطالعه کنیم.

نکته دیگه ای که لازم می دونم بهش اشاره کنم این است که وقتی مطالب متمم رو می خونم زیاد برام پیش اومده که در بین مطالعه متوقف و درگیر مسائل متفرقه فکری می شم. خیلی وقت ها ناخودآگاه یاد مطالب قبلی متمم می افتم اما مسئله ای که هست، این مشغله ذهنی و این ارتباطی که بین مطالب فعلی و قبلی در ذهنم ایجاد می شه زمان زیادی رو ازم می گیره؛ طوری که عملا مطالعه خیلی کند جلو می ره.

البته الآن که فکر می کنم به یاد می‌آرم که این اتفاق نه بار اول که بیشتر، در مرور مطالب متم رخ می‌ده. با این حال نمی دونم این همون چیزی است که مورد نظر متمم هست و یا این که مطالعه انفعالی محسوب می‌شه؟!

در ضمن، الآن کمتر فرصت یادداشت برداری دارم؛ ولی در گذشته بارها و بارها این تجربه لذت بخش رو پشت سر گذاشته م که بسیار هم کاربردی و مفید بوده است.

با آرزوی توفیق برای همه دوستان