Menu
نویسنده مطلب : احسان تاجیک

مطلب مورد بحث:

بازاریابی محتوا موفقیت محتوا را چگونه اندازه گیری می‌کند


تمرین دوم را انجام می دهم :
در کسب و کارجوانی که اخیرا شروع کرده ام : سفر محتوا .  تا آخر سال سال ۹۷ در حال رسانه سازی و فید بک گرفتن ازنیازهای مخاطب هستم . بنا براین شاخص های ذکر شده  را برای مدت زمان ۶ ماهه در نظر گرفتم .
 یه توضیح کوچک در مورد این رسانه بدهم : تو کانال تلگرام سفر محتوا دارم کتاب های مرتبط با بازاریابی محتوایی را روایت می کنم و در وبسایت سفر محتوا گفتگوها و مصاحبه با افرادشاخص محتوایی را منتشر میکنم

۱- شاخص مصرف محتوا : تعداد افرادی که وارد کانال تلگرام می شوند و کتاب ها و روایت ها و مطالب عمومی را گوش می دهند و حتی میانگین دیده شدن هر پست صوتی در این قسمت قرار دادم . 
 
۲-درگیر شدن با محتوا : وقتی میبینم افراد در مورد پادکست ها (روایت کتاب ها ) پیامی می دهند و یا اینکه بدون تبلیغ اون را با بقیه به اشتراک می گذراند و از این طریق تعدادمخاطبین کانال اضافه می شود ، به نوعی مخاطب با محتوا درگیر شده است . و البته اگر فرد شاخصی هم پیام را در کانالش فوروادر کند و به اشتراک بگذاردمی تواند در این شاخص قرار بگیرد . 
 
۳- شاخص مخاطب راغب : برای هدف کسب و کاری که تعریف کردم ، تعداد افرادی که می آیند و پادکست گفتگو ها رادروبسایت گوش می دهند ( که هر گفتگو حدود ۱ ساعت به بالاست و سعی می کنم هر هفته ۱ پادکست منتشر کنم  ) و ترغیب می شوند که ایمیل خود را برای اطلاع رسانی های بعدی به ما بدهند در این قسمت قرار می گیرد. البته تعداد افرادی که از رسانه های دیگه و حتی  سرچ گوگل هم وارد می شوند می تواند در این قسمت قرار بگیرد . 
 
۴- شاخص اقدام نهایی ( بر اساس ۶ ماه فعالیت اول ) :  بعد از این ۶ ماه قصد دارم فرمی را از طریق ایمیل و یا از طریق تلگرام در اختیارشان قرار دهم که  نیازهای محتوایی شان را بررسی دقیق تر بکنم . و یا اینکه با برخی از اونها جلسه حضوری برگزار کنم و تعداد نفراتی که واقعا به دنبال ادامه محتوا هستند را شناسایی کنم و از این طریق و با بازخورد های این مرحله می توانم مدل درآمدی سفر محتوا را بهتر مشخص کنم .
 یعنی شاخص نهایی ام تعداد نفراتی است که واقعا در سفر همراه شدند و بخشی از کتاب ها و پادکست ها را گوش دادند و به دنبال آموزش های تکمیلی هستند .

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟