Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

تمرین نوشتن آزاد - گام اول نویسندگی


من هم مدتی است آزادنویسی می‌کنم. در این مدت آزادنویسی به کاری بسیار لذتبخش برایم تبدیل شده و نسبت به آن اعتیاد پیدا کرده‌ام، به طوری که یک روز انجام ندادن آن، برایم آزاردهنده است و باعث می‌شود که آن روز احساس کنم چیزی در زندگی‌ام کم دارم.

اما نکاتی که در این خصوص به ذهنم می‌رسد در ادامه برایتان توضیح خواهم داد:

– انجام این کار به صورت مداوم و منظم و همچنین در یک ساعت مشخص در یک مکان مشخص باعث به وجود آمدن یک نظم و تعهد شخصی می‌شود که می‌تواند بر سایر زمینه‌های زندگی هم تاثیرگذار باشد.

– به نظرم بهترین زمان برای این کار صبح خیلی زود و بلافاصله بعد از بیداری است. در این زمان علاوه بر اینکه افراد پرحرف و مزاحم همگی در خواب ناز هستند، ذهن ما هم بسیار فعال و پر انرژی است که این احساس امنیت در کنار آرامش و فعال بودن ذهن باعث دستیابی به ایده‌های ناب و عالی خواهد شد.

– آزاد نویسی برای ذهن مانند سم‌زدایی از خون است. در صورتی که دغدغه‌ها و افکار مزاحمی داریم، با نوشتن آنها در این صفحات، به ذهنمان این فرصت و مجوز را خواهیم داد که آنها را فراموش کند و یا حداقل مدتی از آنها غافل شود و به کارهای مهمتر دیگری بپردازد. بنابراین این کار به بهتر شدن جریان فکری ما هم کمک بسیاری خواهد کرد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟