Menu
نویسنده مطلب : محمدحسن مازاراتابکی

مطلب مورد بحث:

تعریف کار عاطفی یا کارگری احساسی در محیط کار


حدود چند سال پیش بود که مسئولیت برگزاری یک نمایشگاه صنعتی را در دانشگاه به عهده داشتم.

خب در برخورد با خواسته‌های غرفه‌داران از تیم ما انتظار میرفت که با آنها برخورد محترمانه و مودبانه‌ای داشته باشیم و تا حد امکان سعی کنیم تا خواسته‌های آنها را برطرف کنیم.

در طی روزهای نمایشگاه خواسته‌هایی از جانب شرکت‌ها مطرح میشد که یا منطقی نبودند یا از عهده تیم ما اجرای آن برنمیامد در صورتی که در نمایشگاه‌های دیگه آن خواسته‌ها برآورده میشدند. خب طبیعتا درک فضای دانشگاهی برای همگی آسان نبود. اما گاهی برخوردهای تند با اعضای تیم، باعث میشد تا آنها عصبی بشوند و در برخورد محترمانه‌ای که باید با آنها میداشتند دچار مشکل شوند. اما خب صبوری میکردند.

نکته‌ای که باعث میشد تا فشار این رفتار ها کمتر حس شود، این بود که ما یک بار وسط روز و یک بار هم در اخر روز زمانی که دور هم جمع میشدیم برای هماهنگی های لازم، این موارد را نیز تعریف میکردیم و با همدردی یکدیگر در این موارد، یکدیگر را آرام میکردیم. این خیلی مهم بود که افراد بتوانند از این برخوردها صحبت کنند. البته این نکته را هم لازم است بگویم که همگی تیم ما با یکدیگر دوست بودیم و مانند یک خانواده هوای یکدیگر را داشتیم و هر جا کسی نیاز به کمکی داشت به او کمک میکردیم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟