Menu
نویسنده مطلب : محمدرضا شعیبی

مطلب مورد بحث:

راه‌اندازی سیستم اعتبار اجتماعی در چین


سلام
به نظر طرح عالیه، جمع آوری داده ها دسترسی بی نظر کشور ها رو به اطلاعات فراهم میکنه . هنر در تبدیل این اطلاعات به دانش و استفاده در جهت بهبود جامعه و رفاه بیشتر مردم است.
سعی می کنم با مثال ذهنی خودم مطلب رو کمی باز کنم.
تصور کنید در پاسخ به یک پرسش نامه یا چک کردن آمار مخابرات اطلاعاتی بدست بیاید که ۳۰% افراد مبلغ قبص تلفن همراه خود را زمانی پرداخت می کنند که قطع و یا یکطرفه شده است. دانش این اطلاعات می تواند به گزارشی منتهی شود که علل این موضوع را بیان می کند. برای مثال:
۱٫عده ای فکر می کنند با این کار هر چقدر دیرتر پول های دولتی را پرداخت کنند حق ضایع شده خود را تا حدودی وصول کرده اند.
۲٫یا زمان پخش قبض ها بر زمان پرداخت حقوق کارمندان منطبق نیست.
۳٫یا مردم اصولا در مدیریت هزینه های تلفن خود (میزان صحبت و یا اینترنت مصرفی و…) درست عمل نمی کنند.

برای هر یک از این آمار دولت می تواند راهکارهای مثبتی ارائه کند.
۱٫ ایجاد تبلیغات با مدیا مناسب که به افراد نشان دهد پرداخت دیر قبض خود چه تبعات منفی در سیستم حقوق دهی مخابرات ایجاد می کند و یا چطور مانع از توسعه طرح های مخابرات می شود و یا در طولانی مدت پرداخت به موقه قبض را جزو خصلت های خوب اجتماعی جا بندازد.
۲٫ مخابرات می تواند زمان اعلام هزینه ها را جا به جا کند تا کارمندان راحت تر پرداخت خود را انجام دهند.
۳٫ برنامه های آموزشی و تبلیغاتی در جهت مدیریت هزینه تلفن همراه ارائه شود.

ببخشید طولانی شد ولی خواستم با این مثال توضیح دهم اگه دولت و حکومت مشروع و دلسوز باشند از اطلاعات در جهت اصلاح و نه بازخواست استفاده خواند کرد و زمانی که این اطلاعات جع آوری شذه از تمام افراد جامعه و تنها در دسترس افراد امین و حرفه ای باشد به نفع همه است.

در آخر باید بگویم تصور کنید این اطلاعات باعث شود هر کسی در جامعه در جایگاه خودش باشد و برای نشستن در هر مسندی افراد باید حداقل های نمرات اجتماعی را آورده باشند. شاید خیلی از مشکلات شایسته سالاری در کشور حل شود.

موفق باشین