Menu
نویسنده مطلب : امین کاکاوند

مطلب مورد بحث:

دن اریلی و چالش ترافیک: بگذار خودم به تو راه بدهم


چیزی که به ذهنم خطور کرد از خوندن این متن جالب وقتی هست که به خصوص روی شبکه‌های اجتماعی، نقد کردن یک کاری ک به عنوان کار خوب پذیرفته شده توی جامعه رو می‌بینم.

نقدهای علمی و بحث‌های پخته رو که بذاریم کنار ماهیت نقد کردن توی شبکه‌های اجتماعی خیلی سطحی به نظر می‌رسه. به خصوص که خیلی وقت‌ها که یک حرکت خاصی در سطح جامعه صورت میگیره یک موج نقد منفی هم بعدش میاد که ثابت کنه این‌ها کارهای سطحی هستن و تاثیری ندارن و فقط برای سرگرم کردن مردم هست و … .

یادمه اون زمان که دیوارهای مهربانی تازه مد شد (البته خودم هم در موردش نقد داشتم و زیاد داشتم و سعی هم میکردم از عقده به دور باشه) نقدهای عجیبی می‌شد. فکر کنم اثر همین نداشتن کنترل بود بیشتر که باعث می‌شد مردم بدون منطق و دلیل فقط نقدش کنن.

برای راه حل این موضوع من وبسایت‌های Crowdfunding رو خیلی می‌پسندم.هرچند شاید این وبسایت‌ها هنوز توی کشور ما خیلی خوب جا نیفتادن ولی باعث می‌شن عده زیادی توی یک کار مثبت سهیم بشن و هر کس با سهم داشتن توی اون کارها احساس کنترل داره. خوبی دیگه این سایت‌ها اینه که اکثرن از طریق شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شن و این شانس رو حتا به منتقدها هم میدن که توی این کارها سهیم باشن.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟