Menu
نویسنده مطلب : مهدیه رضایی

مطلب مورد بحث:

نظم شخصی و فعالیت در زمانهای خاکستری


برای انجام این تمرین یکی از کتابهایی که به تازگی در حال مطالعه آن هستم “چگونه پروست میتواند زندگی شما را دگرگون کند (از آلن دو باتن) ” را برداشتم و شروع به مطالعه کردم. یک فصل از این کتاب را تصمیم داشتم که مطاله کنم و حواسم بود که نباید در این زمان که به مطالعه اختصاص داده ام سراغ کارهای دیگر بروم و موبایل را هم کنار گذاشتم.
در ۵ دقیقه اول ایده ای از یک مطلب به ذهنم رسید که نیازمند سرچ در گوگل بود ناخودآگاه به سمت گوشی کشیده شدم و بعد از یادآوری تمرین و اینکه من اکنون در زمان سیاه به سر میبرم این موضوع را در دفتر یادداشتی که کنار دستم بود یادداشت نمودم که سر فرصت انجام دهم.
در ۱۵ دقیقه بعد حین مطالعه یادم آمد که باید با یک دوست تماس میگرفتم و باز به طرف گوشی نگاه کردم اما اینبار هم این موضوع را با یادداشت در دفترچه به بعد از مطالعه موکول کردم و بالاخره آن یک فصل را به اتمام رساندم.
جالب بود علی رغم دفعات قبل که معمولا مطالعه من با انجام دادن انواع و اقسام کارها لابه لای صفحات انجام میشد و باعث میشد که تمرکز و فهم مطلب کمتر شده و دوباره بعد از برگشت سراغ کتاب یک مطلب را برای یادآوری موضوع و متن مرور کنم این بار با یادداشت آنها و زمان بندی کارها لذت از مطالعه و فهم مطلب خیلی بیشتر شد البته احساس موفقیت در انجام تمرین متمم هم در آن دخیل بود:)

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟