Menu
نویسنده مطلب : محسن تمدن پور

مطلب مورد بحث:

انواع بازارها: بازار هدف، بازار آماده، بازار بالقوه، بازار تحت نفوذ


ج سوال دوم: کارخانه تولید آب معدنی:‌

بازار بالقوه: همه انسان ها غیر از افرادی که مریض هستند و نمی توانند آب املاح دار بنوشند.
بازار آماده: افرادی که در منزل ترجیح می دهند از آب معدنی استفاده کنند و مناطقی که به آب تمیز و لوله کشی دسترسی ندارند.
هدف: بازاری که محصولات کارخانه را می خواهیم در آن بفروش برسانیم. مثلا ممکن است ابتدا ترجیح دهیم در مناطق جنوبی کشور که به آب آشامیدنی مناسب دسترسی ندارند،‌ محصول ارائه دهیم.
تحت نفوذ: بازاری که هم اکنون محصولات ما در آن فروش می رود و مشتری ما هستند. به عنوان مثال مناطق خاصی که قبلاً‌ محصول ما در آن عرضه شده بود.

 

ج سوال چهارم: انتخاب بازار هدف کوچکتر از بازار فعلی

 تمرکز بر بازار هایی با پتانسیل سودآوری و درآمد بیشتر: مثلاً‌ یک شرکت بین المللی علاقه مند باشد ابتدا به بازار چین ورود کند و سپس وارد بازار اروپای شرقی شود.
انتخاب بخش کوچکی از بازار به منظور شناساندن برند و محصولات: به عنوان مثال زمانی که خودروسازان ژاپنی می خواستند به یکی از پررقابت ترین بازارهای خودرو یعنی آمریکا وارد شوند،‌ ابتدا بازار خودروهای کوچک را مورد هدف قرار دادند و پس از جلب رضایت مشتریان و اعتماد آن ها از کیفیت و تکنولوژی بالای خودروهای ژاپنی و برند سازی، توانستند به سایر بخش ها هم ورود کنند.
بازخورد از مشتریان برای بهبود محصول برای ارائه در مقیاس کلان: دقیقاً‌ مثل توسعه دهندگان نرم افزار که نسخه بتا محصولات خود را ابتدا در اختیار تعداد کمی کاربر (اغلب حرفه ای) قرار می دهند تا بعد از بهبود نسخه اصلی را ارائه کنند. یک محصول هم ابتدا ممکن است به بازار خاصی ارائه شود تا فیدبک لازم در مورد کیفیت، قیمت، بهترین کانال های توزیع و … دریافت و پس از آن در مقیاس کلان در بقیه بازار آماده هم عرضه شود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟