Menu
نویسنده مطلب : هیوا

مطلب مورد بحث:

تجزیه و تحلیل بازار | معیارهای ارزیابی بازار و محصول


۱- نمره ۵

۲- در حین تبلیغات و بازاریابی می‌توان از ناکارآمدی محصولات مشابه و پراهمیت نشان دادن موضوعاتی صحبت کرد که در این پکیج آموزش داده می شود . از ترساندن افراد بازار هدف از تغییر روندها در بازار و خطر ندانستن زبانها و فریموورکهای جدید برنامه نویسی وب، از اهمیت آنها در بهبود جایگاه یک برنامه نویس در شرکت و بازار و بهبود زندگی آنان.

۳- در ابتدای کار شاید بتوان از تبلیغات -مثلا Google Adwords- استفاده کرد که هزینه معقول داره و اگر درست انجام بشه میتونه ترافیک با کیفیتی رو جذب کنه. بنابراین داشت سایت، انجام تبلیغات در ابتدای کار و صرف هزینه برای تولید محتوا و جذب ترافیک جز هزینه های لازم برای ایجاد مشتری هستند. برای دسترسی به مشتری هم یک سایت کافیست.

اگر محصول خوبی باشد، با افزایش حجم کسب و کار، هزینه های ایجاد مشتری جدید به طور قابل توجهی کاهش پیدا میکند.  البته لازمه آن انجام یک سری کارهای مشخص مثل تولید محتوا، داشتن مشتریان راضی که ما را به دیگران توصیه میکنند، داشتن لیست ایمیل مشتریان راغب و مواردی از این دست است.

۴- فکر کنم هرچقدر ایجاد مشتری جدید، هزینه بالاتری داشته باشد، کیفیت رابطه با مشتریان قبلی و حفظ رضایت آنها و همچنین میزان اثربخشی روشهای تبلیغات و بازاریابی اهمیت بیشتری پیدا می کند.