Menu
نویسنده مطلب : امیر شاهرخی

مطلب مورد بحث:

راهکارها را با توجه به محدوده اثر و افق زمانی آنها تحلیل کنید


 سوال: آیا با دو برابر کردن حقوق کارمندانتان، رضایت آنان افزایش می‌یابد؟
حوزه تعریف ۱: بخشی از کارمندان شرکت
در صورتی که حقوق این افراد از پرداخت معمول برای افراد مشابه در سایر شرکت‌ها پایین‌تر باشد، افزایش حقوق آن‌ها احتمالا سبب افزایش رضایت درمدت معین خواهد شد. البته این مسئله می‌تواند باعث نارضایتی سایرین که تغییری در حقوق نداشته‌اند شود.
همچنین در صورتیکه حقوق این کارمندان در حال حاضر در محدوده متعارف باشد و این افزایش به دلیل کارایی ویژه‌ای از افراد مورد نظر باشد می‌تواند در کوتاه مدت (مثلا ۶ ماه یا یک سال) باعث افزایش رضایت این افراد شود.
اما در صورتیکه هدف از بالا بردن حقوق فقط  ایجاد رضایت باشد، بسته به شرایط این تغییر حتی می‌تواند سبب ایجاد نارضایتی شود. مثلا در حالتی که کارکنان از مشکل دیگری ناراضی هستند: ضعف مدیریت، فشار و استرس بالا در محیط کار و …
حوزه تعریف ۲: کل کارمندان یک شرکت
در صورت افزایش حقوق کل کارمندان، شرایط مشابه حالت قبل است با این تفاوت که نارضایتی حاصل از عدم تغییر حقوق بخشی از کارمندان وجود نخواهد داشت.
البته دو برابر شدن همگانی و یکسان حقوق در صورت نبود منطق کافی برای یکسان بودن، می‌تواند باعث کاهش انگیزه افراد پرتلاش‌تر و یا کسانی که به هر شکل استحقاق خود را بیشتر از دیگران می‌دانند، شود.
ضمنا این افزایش می‌تواند سبب ایجاد نارضایتی کارمندان در شرکت‌های همکار و مشابهی شود که تغییر مذکور را اعمال نکرده‌اند. همچنین این تغییر می‌تواند هزینه سنگینی به شرکت تحمیل کند که باید دید واقعا در درازمدت قابل دفاع است یا خیر.
حوزه تعریف ۳: کل کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌های مشابه
این حالت نیز شرایطی مشابه حالت قبل را دارد با این تفاوت که عدم رضایت در سایر شرکت‌های بدون تغییر حقوق وجود نخواهد داشت.
در ضمن این افزایش در کل شرکت‌ها و سازمان‌ها باعث افزایش قدرت خرید در کوتاه مدت می‌شود که این مسئله می‌تواند در درازمدت سبب افزایش قیمت‌ها، کاهش قدرت خرید بیش از پیش و ایجاد نارضایتی گردد.
افق زمانی:
در تمام حالت‌های ذکر شده قبلی، دو برابر کردن حقوق احتمالا در بازه زمانی حدود یک سال می‌تواند سبب افزایش رضایت شود.
با اینحال احتمال زیادی وجود دارد که پس از گذشت یک سال، کارمندان در سال جدید انتظار افزایش قابل ملاحظه‌ای در حقوق داشته باشند. به عبارت دیگر سطح انتظار افزایش خواهد یافت و در صورت عدم برآورده شدن انتظار، در آنان نارضایتی ایجاد خواهد شد.
بنابراین، تغییر مذکور حتی اگر باعث افزایش رضایت شود، در افق زمانی چند ماه یا یک‌سال خواهد بود ولی در افق زمانی دو یا چند سال حتی می‌تواند سبب افزایش توقعات و ایجاد نارضایتی شود.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟