Menu
نویسنده مطلب : حمیدرضا

مطلب مورد بحث:

تعریف کار عاطفی یا کارگری احساسی در محیط کار


این موقعیت شغلی در چه شرایطی ممکن است به خستگی  و فرسایش منتهی شود؟

در مواقعی که مدیریت انتظار داره کاستی های فرآیندی رو کارمند یا کارگر با تحمل کردن و نادیده گرفتن یا با مهارت های رفتاریش پوشش بده بدون اینکه خود مدیریت برای رفع مشکل اون فرآیند و ایجاد آمادگی برای مواجهه با مورد مشابه بعدی چاره جویی کنه؟ بدتر اینکه این صبر و تحمل رو عادی و جزو وظایف اون کارمند یا کارگر بدونند .

معمولاً در بخش خصوصی کمبود بودجه یا حرص و خساست ذینفعان و در بخش دولتی، کار نابلدی یا بی خیالی و بی مسولیتی مدیران از علتهای بوجود اومدن چنینی شرایط مدیریتی هستند.

و اما در مورد تجربه شخصی خودم بعنوان پشتیبان شبکه با این مورد مواجه بودم که در زمان بروز اشکال مدیران یا کاربران زیادی بصورت همزمان تماس میگرفتن و همگی نیز اظهار میکردن که در حال انجام کاری ضروری هستن، با توجه به نوع اشکال و تعداد کارشناسان گاهی اولویت بندی انجام درخواستها واقعا کاری دشوار هست.

راهکاری که در نظر گرفته شد این که تقاضا ها به جای تماس تلفنی از طریق سامانه ثبت درخواست مطرح بشن و اینکه در صورت تماس یک منشی پاسخگوی تماسها باشه و کارشناس بعنوان مسوول اصلی انجام کار درگیر چانه زنی با تقاضا دهنده در خصوص زمان انجام کار نشود. منشی هم این اختیار رو داره که در صورت اهمال کارکنان موارد رو به سرپرست گزارش کنه

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟