Menu
نویسنده مطلب : حسن پیوسته گر

مطلب مورد بحث:

طراحی برنامه فروش ریفرال (معرفی از طریق مشتریان)


سلام . موضوعی را که در اینجا مطرح میکنم شاید به مبحث BC و OC  مرتبط نباشد ولی تجربه خوبی برای دوستان خواهد بود . یکی از دوستان من یک رستوران و تالار پذیرایی دارد که تنها تبلیغی که برای آن بکار گرفته ، درج آگهی در روزنامه همشهری بود. پیشنهاد من به ایشان این بوده :

۱ – فضای رستوران خود را به حالت خاصی در بیاورد و نامی متناسب با آن براییش برگزیند . مثلا اینکه رنگ غالب را در رستوران خود ، رنگ بنفش انتخاب کرده و نام رستوران خود را قصر بنفش بگذارد ( یا هر رنگ خاص دیگر ) تا نام آن بهتر در ذهن ها بماند .

۲- سطح ارائه سرویس اعم از برخورد کارکنان ، لباس کارکنان ، کمیت و کیفیت غذا ، خدمات مکمل و … را به نحوی متمایز و عالی ارائه کند .

۳- کارت های مخصوصی به همه مشتریان ارائه نماید ( که در عین اینکه از حضور در رستوران و دریافت خدمات منحصر بفرد آن مشعوف می شوند ) که در صورت هر بار استفاده از رستوران ، تخفیف هایی به آنها داده شود . کارت ها شماره داشته و ممهور به مهر رستوران خواهد بود . کارت شماره ۱ ، ۱۰% تخفیف ، کارت شماره ۲ ، ۱۵% تخفیف و … تا ۳۰% درصد تخفیف ! افراد هم می توانند از این کارت ها خودشان استفاده کنند و هم آنها را در اختیار سایرین قرار دهند . بدین ترتیب درصد استفاده افراد از خدمات رستوران افزایش یافته و افراد نوعی تعلق خاطر نسبت به آن پیدا می کنند .

جالب است که بعد از اجرایی نمودن همین راهکار ساده ، فروش این رستوران در عرض کمتر از ۳ ماه ، بیش از ۲ برابر شد و برعکس چند ماه پیش که اکثر میزها خالی بود ، تمامی میزهای این رستوران از قبل بصورت تلفنی رزرو میشد .