Menu
نویسنده مطلب : چیمن

مطلب مورد بحث:

مدل مارشال مک لوهان برای تحلیل تکنولوژی ها


اینترنت: 
سوال ۱ : این تکنولوژی باعث ارتباطات سریعتر، منابع اطلاعاتی فراوان، آموزش خستگی ناپذیر، سرگرمی، شبکه های اجتماعی و اتصال به این شبکه ها، خدمات آنلاین و تجارت الکترونیک و … میشود.
سوال ۲ : به نظر باعث کاهش چشمگیر ارتباطات مستقیم افراد با یکدیگر گردیده (با توجه به جایگزینی روابط مجازی، عملا این احساسات و روابط رو به افول نهاده اند مگر آنکه انقلابی در آن، موجبات انتقال احساسات را در مقیاس وسیع تر فراهم آورد). همچنین موارد دیگر از جمله کم شدن و به حداقل رسیدن استفاده از کتاب و کتابخانه های عمومی ، کاهش آموزش های مستقیم و هزینه بر و…
سوال ۳ : به نظر من در گذشته بدلیل بزرگ شدن شهرها و کشورها و مناطق دور امکان انتقال اطلاعات، خبرها، اتفاقات در تمای موارد ( سیاسی، اقتصادی، بهداشتی، اجتماعی، علمی و …) به سختی صورت می گرفت و بشدت مردم با مشکل مواجه میشدن و گاهی به بن بست رسیده ، اما با گسترش اینترنت کوچکترین اتفاقات در هر گوشه از دنیا به سرعت به سراسر دنیا انعکاس می یابد و موجبات عکس العمل افراد را در هر زمینه ای فراهم می آورد وگویی مانند گذشته های دور مردم در یک دهکده کوچک کنار هم زندگی میکنند!
سوال ۴ : هرکسی میتواند فکر کند که اگر این تکنولوژی به مرز نهایی خود برسد چه نتایجی خواهد داشت: من فکر میکنم درک به مرز نهایی رسیدن در هر چیزی سخت است مخصوصاً در این مورد به نظرم اگر به آن مرز برسد ارتباطات فیزیکی در تمامی زمینه ها و از هر نظر به حداقل ممکن یا حتی به صفر میل میکند. در این شرایط  مردم فقدان بعضی چیزها را احساس میکنند . بفرض مثال کتاب های کاغذی ارزش پیدا میکند و استفاده از آن به یک رفتار خوب تبدیل میشه و مردم علاقه نشان میدهند و بعد از مدتی باز بفکر کتابخانه های عمومی و تاسیس مکان هایی برای مطالعه می افتند و بسیاری از مسائل ساده روزمره که بعدها ( بعد از رسیدن به مرز نهایی) ارزش پیدا میکنند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟