Menu
نویسنده مطلب : نويد نيكوكلام

مطلب مورد بحث:

تفاوت دو نگرش نرم و سخت در مدیریت


با در نظر گرفتن صفات نرم و سخت بعنوان مفاهیمی ذهنی و نسبی،  اگر بخواهیم تعمیمی از مفاهیم نرم (افزار) و سخت (افزار) در الکترونیک و فناوری اطلاعات را در زمینه مدیریت داشته باشیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در حوزه الکترونیک، سیستمهایی که شامل سخت افزارهایی بدون قابلیت نصب نرم افزار هستند، تنها قادر به انجام کارهای ساده و اولیه میباشند. با افزایش پیچیدگی سیستم، قابلیت نصب شکل ساده ای از نرم افزار با نام Firmware در آنها تعبیه میشود و همینطور با افزایش پیچیدگی، قابلیت سخت افزار برای پشتیبانی از نرم افزارهای پیچیده تر ( مانند سیستمهای عامل ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین) بالاتر میرود. ما انتظار داریم سیستمهای الکترونیکی نیز مانند انسان عمل کنند و هر چه این انتظار بیشتر میشود، نرم افزارها نیز پیچیده تر شده و شکل انسانی تری به خود میگیرند.

در حوزه مدیریت، زمانیکه کارها بسیار ساده بودند (کارخانه تولید بیل دستی در زمان تیلور را در نظر بگیرید) شاخصهای ساده ای که امروزه آنها را به عنوان شاخصهای سخت میشناسیم (مانند اندازه گیری زمان انجام کار) برای رسیدن به اهداف مدیریت کافی بودند. بتدریج با افزایش پیچیدگی، شاخصهای ساده جای خود را به شاخصهای پیچیده تری دادند تا بتوانند در محیط پیچیده تر سیستم را به اهداف خود رهنمون سازند. با پیچیده تر شدن شرایط، کمی سازی سخت تر میشود و به اجبار از توصیفهای کیفی بیشتر استفاده میشود. در اینجا نیز میتوان گفت با افزایش پیچیدگی، شاخصها شکل انسانی تری به خود میگیرند کما اینکه میدانیم انسان قبل از درک عدد (و روشهای کمی) جهان اطراف خودرا به شکلی کیفی ادراک میکند.

شاید بتوان گفت با افزایش پیچیدگی یک سیستم، نیاز به استفاده از شاخصهای نرم تر افزایش می یابد.

خوشحال میشم نظر دوستان متممی را هم در این مورد بدانم

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟