Menu
نویسنده مطلب : ریگار تارگرین

مطلب مورد بحث:

آیا حاضرید در ماشین تجربه زندگی کنید؟


من از این ماشین تجربه استفاده نخواهم کرد.

به نظرم باید نامش را هم به «دستگاه مخدر» تغییر داد. چون از لحاظ کارکرد با این مواد واقعا تفاوتی ندارد. حداقل که من اینطور گمان می‌کنم.

اصلا بیاید ایده‌آل‌ترین شرایط را در این ماشین برای خودمان برنامه‌ریزی کنیم. مثلا همان بازیگر معروفی شده‌ایم که همیشه آرزویش را داشته‌ایم. ولی واقعا این طور دستیابی به آرزوها ارزش و اهمیتی دارد؟ یک مقدار عمیق‌تر فکر کنیم. لذتی هم از این موفقیت می‌بریم؟ موفقیتی که اصلا وجود خارجی ندارد؟

من به لحاظ شخصیتی‌ هم ترجیح می‌دهم که خودم به آن موفقیت و رضایت دست پیدا کنم. با تمام جنگیدن‌ها و فراز و نشیب‌هایی که ممکن است در مسیر وجود داشته باشد. و البته تمام چیزهای جذابی که فقط با تلاش کردن و در طول مسیر یاد خواهیم گرفت. مسیری که اغلب از خود مقصد جذاب‌تر و آموزنده‌تر است.

البته این ماشین گاهی اوقات می‌تواند به درد بخورد. مثلا اگر به طور موقت و برای انگیزه‌ دادن به خودمان ازش استفاده کنیم. اما اگر بخواهیم برای همیشه در آن غرق شویم واقعا کاربردی ندارد و چه بسا خطرناک هم باشد.

می‌توانم بگویم که به نظرم این دستگاه خیلی با آینه نفاق‌انگیز کتاب‌های هری‌ پاتر مشابهت دارد.آینه‌ای که آرزوهایتان را به کامل‌ترین وجه نمایش می‌داد و ذهنتان را تسخیر می‌کرد. { لینک مطالعه بیشتر }

و در نهایت به نظرم فرار کردن از واقعیت‌ها و پناه بردن به این دستگاه‌ها راه‌حل موفق و پایداری نیست. شاید حتی خودکشی کردن شرافتمندانه‌تر از این زندگی و هدر دادن انرژی برای ادامه کار این دستگاه‌ها باشد.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟