Menu
نویسنده مطلب : دوست محمدی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


با سلام

کار مشکلی بود و بهم نشون داد چقدر درباره خودم ابهام دارم.

۱) تجسم فضایی و درک ساختار ها راجب این موضوع ساختمان یا هر شی که در اطرافم برام جذاب باشه از وجه های مختلف به خوبی تجسم می کنم در دانشگاه هم درسی مربوط به اجسام بیضی و دوار و دایره … داشت که من به خاطر تجسم خوبی که از مسئله داشتم به راحتی مسائلش درک می کردم و به دوستانم هم کمک می کردم. شاید یکی از تفریحاتم تجسم اجسام و بعد تست درستی و نادرستی آن بنابراین از نظر من این استعداد قابل فراگیری و بهبود است.

۲) توانمندی استقرا فیلم آشوب با بازی جیسون استاتهام از جمله فیلم هایی بود که سال ها ذهنم را مشغول کرده بود.در مورد اطرافیانم وقتی رفتارهای عجیب و ضد و نقیض می بینم راجب ریشه های احتمالیش در ۸۰ درصد مواقع درست حدس می زنم.وقتی خانه آشنایی می روم در ذهنم جای وسایل را عوض می کنم و قسمت های مشابه و زائد از نظر خودم را تشخیص می دهم.

۳) لبریز از ایده در مورد یک سوال معمولا راه حل های مختلف به ذهنم می رسه و معمولا از وسایلی که از نظر بقیه بی مصرف است استفاده می کنم.

۴) توانمندی خواندن سریع متن را به کندی و با تأمل می خوانم و در این مورد ضعیف هستم.

۵) توانمندی در استدلال تحلیلی در مورد تحلیل اعداد به نسبت توانمندم وقتی به گزارشات مختلف روبه رومیشوم معمولا به راحتی رابطه اعداد را تشخیص می دهم.و راجب نظم کاری دفتری روی میز کارم دارم هر روز تمام کارهایی باید انجام بدم را می نویسم و بعد از انجامش کنارش تیک می زنم، بعضی مواقع که کارم زیاد است با توجه به حساسیت و مهم بودن کاراز لیست انجام می دهم.

۶) توانمندی کار با اعداد  

– تست های تحلیل سری اعداد  و توانایی بازی با اعداد را به خوبی حل می کنم.

– حافظه عددی ضعیف هستم و کلاً اعتقادی به حفظ کردن اعداد ندارم اگر مجبورباشم مسیری که هنگام تماس دکمه ها ایجادمی کنندرا به خاطر می سپارم حفظ مسیر ازحفظ اعداد برای راحت تر است.

۷) سیلوگرام از دغدغه هام یادگیری زبان و استعداد ضعیفم است چندین مرتبه در کلاس های مختلف آموزشی ثبت نام کرده ام ولی همه را در میان راه رها کردم.به تازگی دوباره کلاس میرم ولی این بار با روش اکتیو و پسیو تا به های بازخوردام خیلی بهتر از قبل بوده امیدوارم از پس این ماراتون بربیام.

۸) حافظه طراحی خوبی دارم شکل اجسام لباس ها مسیرها را تا حد زیادی می توانم در ذهنم بازسازی وطراحی کنم.

۹) تشخیص و تفکیک رنگ ها در آزمون تشخیص رنگ ها امتیازم ۱۲ بود دوستان گفتند رنجش بین ۰-۹۰ صفر بهترین و ۹۰ بدترین عدد .فکر می کنم ۱۲ عدد خوبی باشدتزیین غذا و دسر معمولاً موفق هستم و فکر می کنم مربوط به استفاده دست از رنگ ها باشد.

۱۰) نگاه به جلو در مورد کار های مورد علاقه رسیدن به نتیجه اگرحتی چندین سال طول بکشد صبورانه تحمل می کنم ولی در مواردی که به کاری علاقمند نیستم و یا برای خواست دیگران کاری را انجام می دهم یا صبرم لبریز م شود وکار را رها می کنم و یا اگر به نتیجه برسم لذتی نمی برم.شاید نگاه به جلو مانند رفتن به سفر باشد لذت مقصد دوست داشتنی و تحمل مسیری ناخوشایند.

نگاه به جلو منو یاده فایل آفتابگردان آقای شعبانعلی انداخت ” گل ها همه رو به آفتاب قد می کشند اما تنها آفتابگردان است که حتی روزهای برفی نیز ردپای آفتاب را تعقیب می کند ”

۱۱) تسلط بر انگشتان فعالیت هایی نظیر بافت فرش، مجسمه سازی، رنگ آمیزی ، سفال گری ازعلاقمندی هام بوده ولی متأسفانه تا به حال فرصتی برای ارزیابی استعدادم نداشتم.ولی دست خط و طراحیم به گفته اطرافیانم خوب است.

۱۲) استعداد موسیقی در این مورد متوسط هستم

حافظه تن صدا در اکثر مواقع پشت گوشی،  از روی تن صدا طرف مقابل را می شناسم.

تفکیک فرکانس از روی صدای مخاطبم به خوبی بیماری، خوشحالی و غم را تشخیص می دهم.

حافظه ریتم در این مورد به ندرت بعد از گوش دادن به آهنگی آن را بازخوانی می کنم.

*راجب مواردی که باید براشون وقت بزارم بهبود استعداد سیلوگرام و توانمندی خواندن سریع است.

*حافظه عددی از مواردی است که به نظرم وقت براش نزارم بهتره.

*در مجموع سرعت عملم در کارها پایین است و باید این مهارت را در خودم تقویت کنم.