Menu
نویسنده مطلب : محمد نصری

مطلب مورد بحث:

مهرطلبی چیست؟ ویژگی های افراد مهرطلب و پرسشنامه مهرطلبی


به نظر من کسی که به هر قیمتی ‌می‌خواد دیگران رو از خودش راضی نگه داره و تمام تلاش‌ش اینه که خوب بنظر برسه مشکل اساسی عزت نفس داره…
“احمقانه‌ترین کار تلاش برای خوب به‌نظر رسیدن است”
از طرفی کسی که دائما در تلاش برای راضی کردن دیگرانه و می‌خواد همه نسبت بهش حس مثبت و خوبی داشته باشن نهایتن با شکست مواجه می‌شه و تلاش‌هاش کاملا هدر می‌ره، چراکه آدم‌ها با هم دیگه فرق دارن و سلایق و خصوصیات متفاوتی دارن، وقتی که تو می‌خواهی دل همه رو بدست بیاری ناگزیر این رفتارها در نظر دیگران متناقض میاد و نسبت به تو دچار پارادکس می‌شن.
نکته‌ی دیگه‌ای که من در مواجهه با این افراد متوجه شدم، بسیاری از آن‌ها که سعی می‌کنن با امتیاز دادن حس دیگران رو نسبت به خودشون مثبت و خوب نگه دارن.
مدامی که به این باج دادن و امتیاز دهی و سواری دادن‌شون ادامه میدن اوضاع خوبه و از اون‌ها تعریف می‌شه اما به محض این که کمی از این لطف‌ها به هر دلیلی کم می‌شه، با برخوردهای تند و زشتی مواجه می‌شن که احساس طرد شدگی، غربت و تنهایی بهشون دست میده و همه رو نمک‌نشناس خطاب می‌کنن. یک لحظه که عمیق فکر می‌کنن متوجه می‌شن که دوست‌های واقعی دور خودشون بسیار کم دارن و کسی برای خودشون اون‌ها رو نمی‌خواد.
نکته‌ی جالب دیگه که من در این تیپ شخصیت‌ها بررسی کردم حاضر هستند پدر، مادر، برادر، خواهر و افراد خیلی نزدیک به خودشون رو برنجونن تا وجه‌شون مثلن نزد یک دوست خراب نشه. درواقع شاهد هستیم سطح غریبه‌تر رو به آشناتر ترجیح می‌دن.