Menu
نویسنده مطلب : سیین دخت

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام

با توجه به درس های ارائه شده در حوزه استعداد یابی،با توجه به شغل و موفقیت هایی که تا امروز داشته ام.

من خودم رو اینطوری تحلیل کردم:

تجسم فضا و درک ساختارها:این استعداد در بحث طراحی اسباب بازی و وسایل جدید بهم کمک زیادی کرده.با پرسیدن این سوال از خودم که این محصول کاربردش چیه و چی کم داره؟چطوری میشه به وسیله بهتری تبدیلش کرد؟

توانمندی استقرا:در بحث طراحی خلاقانه  بهم خیللللللی کمک کرده.و استعداد خوبی در این زمینه با توجه به جلب نظر مخاطب و تحلیل بازخوردها دارم.

انسان لبریز از ایده:این استعداد رو هم در حد مطلوبی دارم،با دیدن هر محصول،فضا،لباس و حتی چیدمان کتاب های کتابخانه یه ایده جدید و حتی ساده به ذهنم میرسه و سریع یادداشتشون می کنم تا به موقع ازشون استفاده کنم.

توانایی خواندن سریع:این استعداد رو نیاز دارم،برای خواندن متن ها و اعداد مربوط به آمار دوباره خوانی و یا چندبار خوانی انجام می دهم.

توانمندی در استدلال تحلیلی:این استعداد رو در حد قابل قبولی دارم،در بین انبوه کارها و یا حتی کارهای روزمره می تونم دسته بندی و ترتیب انجامشون رو برای خودم به خوبی انجام بدم.و با انجامشون به ترتیبی که خودم چیدم می تونم خیلی از کارهام روانجام بدم و پروژه هام رو پیش ببرم.

توانایی کار با اعداد:استعدادش رو بسیار کم دارم.:)

سیلوگرام: استعداد خوبی در این زمینه دارم.به راحتی زبان های دیگه،لغاتشون و لهجه شون رو یاد می گیرم و استفاده می کنم.

حافظه ی طراحی: سال هاست که روش کار می کنم و این استعداد رو تقویت کردم چون در زمینه ی شغلیم جزو معیارهای اصلی ست.

تشخیص و تفکیک رنگ ها: در این زمینه هم تسلط و استعداد خوبی دارم.چون دوست دارم و می تونم بیست تا رنگ سبز متفاوت رو به ترتیب و با نظم منطقی کنارهم بچینم.

نگاه به جلو: با ساختن تصویری از موفقیتم در آینده نزدیک و یا آینده ی دور می تونم پشتکارم رو تقویت کنم و انرژی لازم برای ادامه رو به دست بیارم حتی در شرایطی که خیلی سخت بگذره.

تسلط بر انگشتان: استعداد کمی در این زمینه دارم،کمااینکه موقع تایپ این مطلب چندین تا غلط داشتم،و در ساخت مجسمه یا نواختن ساز هم تسلط زیادی ندارم.

استعداد موسیقی و تشخیص صدا: در این زمینه استعداد قابل قبولی دارم،چون می تونم به راحتی لحن و تن صدام رو تغییربدم و پیامم رو به راحتی به مخاطب انتقال بدم.حتی وقتی برای افراد کتاب می خونم و موقع خوندن لحن و ریتم  کلمات رو ادا می کنم از چهره و جلب توجه بقیه می فهمم که داشتن این استعداد حتی موقع خوندن کتاب داستن هم مفیده.

استعدادیابی و تحلیل خودم برام بسیار جالب بود و منتظر ادامه ی مبحث هستم.:)