Menu
نویسنده مطلب : مریم آزاد

مطلب مورد بحث:

تعریف Trade-off یا داد و ستد (تصمیم گیری های چند معیاره)


معیارهای افرادی رو در نظر میگیریم که برای نظارت بیشتر بر فرزندان و اعضای خانواده و در صورتی که مدیر یک سازمان باشند، برای کنترل روابط کارمندان با مشتریان، تصمیم به نصب و استفاده از نرم افزارهای ردیاب تلفن همراه و تبلت دارند.
– با این روش کنترل بیشتری بر موقعیت های مکانی فرزندان و کارمندان بدست میارند. همچنین اگر از این برنامه برای فرد سالمندی استفاده می کنند نگرانی خودشون رو در مورد مسیرهای رفت و آمد آنها کمتر میکنند.
– با خواندن پیام های ارسالی، شناخت بیشتری از دوستان و افرادی که با همسر یا فرزندان خانواده در تماس هستند پیدا میکنند.
– با مشاهده ی جستجو های اینترنتی و بازدیدهای فرزندشون از وب سایت های مختلف رفتارها و هیجانات آنها را شناسایی و در صورت نیاز کنترل میکنند.
– نظارت بیشتر بر رفتار کارمندان در ساعات کار و در محیط سازمان.
احساس آرامش و آسودگی بیشتر برای تحت نظر داشتن شرایط و پیش گیری از بروز رفتارهایی که به نظرخوشایند نیست.
نظارت بر مدت زمان استفاده ی فرزندان از برنامه ها، شبکه های اجتماعی و بازی ها.
خب من فکر میکنم این نوع کنترل در ذات خودش همراه هست با درگیری های ذهنی بیشتر. به خصوص در رابطه با افراد نزدیک این نوع نظارت که اکثرا مخفیانه هم صورت میگیره نه تنها آرامشی برای فرد به همراه نمیاره، که در بیشتر مواقع به این دلیل که اشخاص آموزش های لازم و چگونگی مقابله با مشکلات پیش آمده چه در رابطه باشکل گیری حس بی اعتمادی و چه در رابطه با طرح موضوعاتی که از آنها اطلاع پیدا کردند رو ندارند، آشفتگی ها و تنش های بیشتری رو تجربه میکنند.
 به نظرم هر دو ریشه، ناشی از ساختار مسئله و محدودیت منابع رو میتونیم برای این دو معیار در نظر بگیریم. قطعا زمانی که ما تمرکز و توان خودمون رو در بسیاری از ساعات روز صرف نظارت افراد میکنیم، به این دلیل که وظیفه ی جدید و مهمی رو تعریف کردیم، در مقابل باید بخشی از آرامش خودمون رو هزینه کنیم. ضمن اینکه بخشی از منابع خودمون رو هم باید برای ترس از روبرو شدن با رفتارهایی که تمایل نداریم اتفاق بیفتند صرف کنیم و مدام پریشانی خاطر داشته باشیم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟