Menu
نویسنده مطلب : مریم رئیسی

مطلب مورد بحث:

پیشنهاد مطالعه | کتاب استادان و نااستادانم | عبدالحسین آذرنگ


چقدر توصیف‌شون از رابطه‌ی بین معلم و شاگرد به دلم نشست. و چه واژه‌ی زیبایی رو به کار بردن, شورمند .

از همین چند پاراگرافی که توی این درس نقل شده هم میشه پی برد که چه سبک نگارش زیبایی داره این کتاب و چه کلمات گسترده و خاص و زیبایی رو میشه ازش آموخت و به کار برد.

من جزو شاید استثناهایی باشم که خوشبختانه همیشه شانس این رو داشتم که استادان فوق العاده‌ای توی مقاطع مختلف زندگیم داشته باشم. معلمانی که به قول استاد آذرنگ شورمند بودند و رابطه‌ای عمیق و انس و الفت بالایی باهاشون داشتم.

اولین معلمانم که نه تنها در حوزه‌ی تخصصی‌شون دانش بالایی داشتند, بلکه به معنای واقعی کلمه انسان بودند و مهارت‌های مختلف زندگی و انسانیت رو به ما آموزش میدادن رو در دوره‌ی دبیرستان داشتم.

چهار معلم کم نظیر داشتم که بینشون دبیر عربی خاص ترین و بهترین معلمم بود. بینهایت دوستش داشتم و درس‌هایی ازش یاد گرفتم که تا همیشه مدیونش خواهم بود.

بعد از اون هم معلمان خوب کم نداشتم, اما تا سالیان سال بهترین و تاپ‌ترین معلمم همون دبیر عربی بود که فکر نمی‌کردم دیگه نظیرش رو پیدا کنم.

اما پیدا کردم :) و همونطور که میدونید کسی نیست جز محمدرضا.

بعد از آشنایی با محمدرضا هم معلمان خوب زیاد داشتم, چه نویسندگانی که به واسطه‌ی کتابهاشون ازشون یاد گرفتم و می‌گیرم و چه کسانی که به طور مستقیم ازشون درس گرفتم اما این بار دیگه مطمئنم نظیرش رو پیدا نخواهم کرد.

حالا که فکر میکنم می‌بینم من علاوه بر اینکه همیشه معلمان شورمند داشتم( چقدر از این کلمه خوشم اومده:) ) و همین باعث شده که منم شاگرد شورمندی باشم, همیشه هم استادانم توجه خاصی به من داشتند.

درسم بد نبود اما هیچوقت شاگرد اول و زرنگ کلاس نبودم و کلا خیلی درسخون نبودم ولی معلمانم خیلی دوستم داشتند. فکر کنم کمی لوس شدم در این زمینه :).

کلا رابطه‌ی عمیق با یک معلم بی‌نظیر از زیباترین حس‌های دنیاست؛ و من چقدر خوشحالم که از اوایل نوجوانی تا به الان این حس رو تجربه کردم و خواهم کرد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟