Menu
نویسنده مطلب : مونا مسعودی

مطلب مورد بحث:

استعداد تشخیص و تفکیک رنگها


تعداد خیلی زیادی از ماها که داریم متمم را میخونیم و همگی داریم بررسی میکنیم که کدام استعداد را بیشتر داریم، کدام را نداریم و یا حتی درصد کدام استعدادمون بالاتر است شاید تا الان راه زندگیمون تا حدودی مشخص شده باشه و خیلی محتمل است که تعدادی از ماها در راهی باشیم که درخلاف جهت استعداد ذاتی ما است.

لیسانس من طراحی صنعتی است و قبولی ام در امتحان ورودی دانشگاه را فقط مدیون ریاضی و فیزیک قوی  که داشتم، هستم. در سال دوم بود که متوجه شدم استعداد لازم را برای بهترین بودن در این رشته ندارم و فقط میتونم با کمک گرفتن جزو ۱۰% اول باشم. به طور مثال در انتخاب رنگها و کنار هم چیدنشون ضعف داشتم و بودند کسانی که بسیاربسیار بهتر از من به صورت خدادادی عمل میکردند. در همین زمینه افرادی بودند وهستند که فقط در کسری از ثانیه بهترین و زیباترین چیدمان ها را از دایره رنگ انجام میدهند و برای امثال من سایت های بسیاری هست که کمک میکنه مهارتم را در شناخت رنگها بالا ببرم.
هرچند در نهایت جسارت تغییر را پبدا کردم و دنبال کاری رفتم که امید داشته باشم روزی در اون کار بهترین میشم.

شاید هر کدوم از ماها به جهت ضعف استعداد در زمینه ای و همچنین نیاز به مهارتی در همون زمینه، سعی کردیم به طرقی مهارت هامون را در اون زمینه پیشرفت بدیم، اگرراهی که رفتیم را در کامنتها بازگو کنیم شاید کمک به خیلی ها باشه.البته تمرین و ممارست در حوزه ای که هیچ استعدادی در آن نداریم شاید درست و استرتژیک نباشد، مقصود من حوزه هایی است که استعداد و مهارت ما کمتر از حد مطلوب است و نیاز به پرورش دارد.

متشکرم،