Menu
نویسنده مطلب : مهدیه رحیمی

مطلب مورد بحث:

فروشنده موفق چه ویژگی هایی دارد؟


۲- در نمایشگاه هایی که برگزار می شود معمولا در فضاهای باز خارج سالن ها مکان هایی را برای معرفی محصول و فروش و تحویل در نظر می گیرند. در این مکان ها که معمولا از فضای مناسب فیزیکی برخوردار نیست، نیروهای فروش به منظور ارائه خدمت حضور دارند. همزمان با آن در جایی مناسب در داخل سالن، غرفه اصلی شرکت قرار می گیرد. حالا نیروی فروش که قرار است به عنوان عامل اصلی شرکت ارزش جایگاه خودش رو بشناسه، با قرار گرفتن در این موقعیت احساس خوبی ندارد. به همین خاطر نیروهای فعال و قوی سعی دارند از این تیم خارج شوند و هیچگاه ارزشمندی کاری رو که دارن انجام می دن رو حس نمی کنند. این چالش در خود فرآیند فروش نیست بلکه در نگاه نادرستی است که سازمان در این فرآیند به پرسنل خود منتقل می کند. ولی به نظر می رسد که بروی فروش شرکت اثر گذار است.

مورد دیگه ای که خودم با آن مواجه شدم، به ویژه در زمینه فروش سرویس های سازمانی، این است که معمولا سرویسی را که می خواستم به فروش برسانم نقاط ضعف و وقوت هایی به نسبت سرویس مشابه آن در سایر اپراتورها داشته است ولی مخاطب بیشتر روی نقاط ضعف سرویس تاکید داشت. در چنین شرایطی نمی دونم واقعا روش درست در برخورد چی می تونه باشه که هم صادقانه باشه و هم حالت تهاجم به خودش نگیره.

۳- نکاتی که هر فروشنده باید مد نظر قرار دهد و رعایت کند

در ارتباط با محصولی که می خواهد به فروش برساند و محصولات مشابه موجود در بازار اطلاعات خوبی داشته باشد و نقاط ضعف و وقوت هر یک را بداند.

نقاط متمایز کننده محصول خود را با سایر محصولات مشابه بداند.

در کنار مشتری به عنوان یک همراه در انتخاب محصول نقش داشته باشد. طوری که در نهایت مشتری احساس کند که با دانشی که کسب نموده است، خود انتخاب کرده است.

صبر داشته باشد و از پرسیدن سوالات مشتری خسته و ناراحت نشود

همین ها به ذهنم رسید. راستش من زیاد توی زمینه فروش تجربه ندارم :)