Menu
نویسنده مطلب : فرزانه حلاجی

مطلب مورد بحث:

ارزش چیست؟ | تعریف ارزش و ارزش آفرینی در کسب و کارها


۱- تولیدی البسه نوزاد و کودک  دارای ارزش افزوده بالایی است، قیمت لباس نوزاد با قیمت لباس بزرگسال برابر و چه بسا بیشتر است در حالی که حاصل جمع هزینه های مورد نیاز برای آن لزوما برابر و یا بیشتر از تهیه لباس بزرگسال نیست. و در صورتی که پایگاه مشتری و برنامه های وفاداری مشتری را در نظر بگیرد خیلی راحت می تواند پایدار باشد.و یک فرد را از نوزادی تا نوجوانی به عنوان مشتری خود نگه دارد.

۲- کش سر، کلیپس،دستبند، خلخال های فانتزی، قاب موبایل فانتزی، به نسبت هزینه مصرف شده ، ارزش افزوده بالایی در فروش ایجاد می کنند. و به علت علاقه به تنوع و خوشی های کوچولو همچنان مشتریشان هستیم، در واقع بخش کوچکی از سبد کالاهایی که هر ماه براشون هزینه می کنیم را شامل می شوند و می توانیم با خرید این وسایل در حالی که نمی توانیم کفش و لباس مارک ایکس بگیریم خودمان را خوشحال کنیم بدون اینکه هزینه زیادی را متحمل شویم. و با تنوع زیاد خیلی راحت می توانند پایدار باشند.

۳- قوطی های فلزی فانتزی (معمولا گل های ریز رنگی دارند) به هدف قرار دادن جواهرات، شکلات،میوه خشک و.. و به ویژه عکس گرفتن ازشون جهت اینستاگرام خریداری می شوند، سایز و جنسشون مشابه قوطی های فلزی سوهان و گز و چای هستند اما قیمت این قوطی خالی  با قوطی پر از چای یک برند معتبر برابر است. به نظرم تا زمانی که این قوطی ها و عکس گرفتن ازشون مد هست این حاشیه سود هم برقرار است.

۴- دوستی دارم که خوش نویس است ، چند خطر شعر  روی برگه ابر و باد می نویسد و به قیمت گزاف آن را می فروشد،  نوشتن آن چند خط شاید یک ساعت هم از ایشون وقت نگیرد ودر نتیجه فروش آن تابلو ها ارزش افزوده زیادی براشون ایجاد می کند.و همه هم فارغ از اینکه چقدر وقت گذاشته شده برای نوشتن آن چند خط، تابلوها را می خرند و از دیدن این همه هنر لذت می بیند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟