Menu
نویسنده مطلب : حسن کشاورز فضل

مطلب مورد بحث:

نیاز در ذهن یک مشتری


خرید کفپوش برای ماشین:

۱-تعارض خواست خواست

فردی ماشین جدیدی خرید و با توجه به اینکه به نظافت و تمیزی ماشین اهمیت می دهد و از طرفی هم تعداد اعضای خانواده  او زیاد است که شامل پدر ومادر و دو فرزندش و همسرش است در ضمن محل زندگی او دائم بارندگی است و اکثر اوقات کف ماشین ها پر از گل و لای است.

او نگران نظافت ماشین و حفظ تمیزی وتازگی ماشین است، برای نطافت کف ماشین مجبور است چاره ای بیندیشید راهکار های زیادی به ذهنش میرسد انداختن موکت، روزنامه، پلاستیک و…

۲-تعارض خواست -اجتناب

از بین انتخاب های خود به خرید کفپوش می رسد، که انواع زیادی در بازار است، یک نوع آن کفپوش های سراتاسری است که به راحتی حتی می توان کف ماشین هم آب گرفت و شست اما هزینه خرید آنها بالا است.

۳- تعارض اجتناب- اجتناب

در حال مجبور میشود که برای مشکل نظافت داخل خودرو یک کفپوش سرتاسریانتخاب کند ،اما  هزینه خرید آن بالا است، از طرفی هم به دلیل اینکه سایر کفپوش ها امکان نشت آب و کل به موکت کف ماشین را ندارند.

و  این مسئله باعث ایجاد پوسیدگی و همچنین بوی نامطبوع در ماشین می شود . در نهایت با توجه به در نظر گرفتن هزینه او مزایای این کفپوش به خرید آن رضایت میدهد.

اگر جای فروشنده بودم :

۱-ابتدا به مزیت های این روکش و مقایسه با سایر روکش ها می پرداختم و اشاره می کردم که خرید این کفپوش در دراز مدت به میزان هزینه اش می ارزد.

۲-یک هدیه کوچک مثل خوش بو کننده داخل ماشین به او هدیه می دادم و می گفتم که در خرید بعدی هم یک تخفیف خوب به او میدهم که احساس خوبی از خرید خود داشته باشد.

۳- از اینکه به نظافت ماشین اهمیت می دهد و حاضر است، هزینه ای اضافی انجام دهد، تشکر و قددارنی می کردم و می گفتم که ماشین تمیز چقدر حال سرنشینان را خوب می کند و باعث حس خوبی در طول سفر میشود.

 

 

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟