Menu
نویسنده مطلب : مجید مرادی

مطلب مورد بحث:

آنچه در میان سر و صداها گم می‌شود


سلام

درس بسیار جالبی بود و تعبیر بسیار زیبایی بکار برده شد سگهایی که پارس می کنند و سگهایی که پارس نمی کنند.

اگر در دوران نوجوانی و جوانی به ما بیاموزند که بدون توجه به پارس سگها و فقط با توجه به اهمیت آنها بر روی آنها سرمایه گذاری کنیم بسیار خوب می شد. این مطلب می تواند موضوع درسی کتابهای آموزشی دوران تحصیل ما در مقاطع مختلف باشد تا یاد بگیریم برای هر موضوع به اندازه اهمیتش وقت و انرژی بگذاریم و نه به اندازه درگیری ذهنی که برای ما بوجود می آورد. من عموما به سگهای پر سروصدای در زندگی کاری و شغلی خود  بیشتر توجه داشته و دارم و باید تلاش کند ابتدا مسائل مهم کم سرو صدا و احتمالا بی سرو صدا را شناسایی کنم و سپس با اولویت بندی روی آن وقت بگذارم و تصمیم های درست را بگیرم.

در حوزه سلامت، به دلیل مشغله کاری به وضعیت سلامت خود کم توجه بودم و در حال حاضر مشغله ام کمتر شده ورزش می کنم و رژیم غذایی سالمی دارم و بیشتر مطالعه می کنم. ولی در زمانی که مشغله کاری زیادی داشتم کمتر به اینگونه مسائل می پرداختم. این مسئله برایم مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و قابل جبران نیست.

البته رسیدگی به امور خانواده و فرزندان و رفتن به مسافرت و … نیز از مواردی است که کمتر به آن توجه کرده ام و باید بیشتر در این رابطه وقت صرف کنم.

 

سعی خواهم کرد بطور مشخص برای این کار وقت بگذارم و قبل از شروع هر کاری از خود سوال کنم که آیا کار مهمتر و با اولویت تری وجود ندارد تا انجام دهم سپس اقدام به انجام آن خواهم کرد. حتما فهرستی از سگها را تهیه کرده و بدون توجه به سر و صدای آنها اولویت بندی کرده و بر اساس آن وقت و سرمایه خود را صرف امور با اولویت بیشتر خواهم کرد.