Menu
نویسنده مطلب : ریگار تارگرین

مطلب مورد بحث:

انواع محتوا | محتوای حمایت شده یا دارای اسپانسر چیست؟


فکر می‌کنم محتواهای حمایت شده، نسبت به رپورتاژ آگهی نرخ ماندگاری و موفقیت بسیار بیشتری دارند؛ و مخاطب‌ها هم با رغبت بیشتری این نوع از محتوا را دریافت و مطالعه می‌کنند. چرا که به نظرم آن وجه «متقاعدسازی» رپورتاژ آگهی را ندارد و کمتر ذهن مخاطب را با تبلیغ اذیت می‌کند.

از طرفی خود رسانه هم این نوع محتوا برایش صرفه بیشتری دارد. پول خوبی دریافت و ساختار و کیفیت مطالبش را هم حفظ می‌کند. به این ترتیب محتواهایی که مانند یک وصله ناجور هستند هم منتشر نشده و اعتبار یک رسانه را خدشه‌دار نمی‌کنند.

مثلا این مطلب { + } برای خود من بسیار جالب بود. کیفیت و جذابیت زیادی دارد و البته نام حامی‌اش هم قابل حدس زدن نیست. این محتوا به قدری جذاب است که قابلیت انتشار و فوروارد شدن خودجوش را هم دارد. در این کنار نام حامی هم به رایگان توسط کاربران نشر داده شده و مخاطب‌های بیشتری این مطلب را می‌بینند.

طبیعتا حس خوب و جالب بعد از خواندن مطالبی از این دست در ذهن افراد به وجود می‌آید و فقط کافی است که آن گوشه‌ها، نامی از حامی این محتوا را هم ببینند و متوجه شوند این مطلب خوب با پشتیبانی چه کسی تولید شده. مجموعه‌ای که زیاد هم برای دیده شدن تلاش نمی‌کند.

برخلاف کوری خودآموخته کاربران در ندیدن بنرهای تبلیغاتی مربوط به سایت‌ها، این بار خودشان مشتاقانه دنبال نام حامی می‌گردند و نسبت به آن توجه هم نشان می‌دهند. به عنوان یک سفارش دهنده آگهی، چیز بیشتری هم می‌خواهید؟

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟