Menu
نویسنده مطلب : امین کاکاوند

مطلب مورد بحث:

تعریف ایده چیست؟ ایده پردازی در کارآفرینی چگونه است؟


در این زمینه مطلب خیلی جالب و آموزنده‌ای رو چند وقت پیش خونده بودم که لینکش رو اینجا می‌گذارم تا دوستان بتونن ازش استفاده کنن :

شش درس در کالبد شکافی شکست یک پروژه

در مورد تمرین هم متاسفانه خیلی این جمله رو از افراد می‌شنوم که : ایده‌م رو نمی‌گم چو می‌ترسم همه بفهمن و کپی کنن  درحالی که کل ایده‌ای که دارن همون جرقه ذهنی بوده و وقتی ازشون می‌پرسی که آیا بیزینس پلن هم براش تهیه کردی یا جوابی نمی‌دن یا بحث رو می‌برن به این سمت که توی دنیای کسب و کار امروز اصلن بیزینس پلن معنی نداره!

————————————————————————–

ایده‌ای که بررسی می‌کنم یک ایده خیالی در مورد متمم هست. فرض کنیم یکی از دور با متمم آشنا می‌شه و شناخت خوبی از فضای اینجا و اولویت‌های متمم نداره. حالا این شخص با خودش می‌گه چقدر جالب می‌شه که فضای متمم به سمت شبکه‌های اجتماعی نزدیک شده و ارتباط اعضا با هم راحت‌تر بشه.
خوب یکی از مشکلاتی که وجود داره اینه که با بازتر شدن فضای ارتباط افرد توی متمم ممکنه تمرکز از روی یادگیری صرف کاهش پیدا کنه و اتفاقات حاشیه‌ای دیگه مثل این که امروز چه پست/کامنت جذابی بذارم که بیشتر مورد پسند بشم و از این دست دغدغه ها که توی شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم پررنگ‌تر بشه.
ممکنه یکی از مشکلات مجوزهای بی‌شمار و نظارت‌های سخت‌گیرانه باشه که به هرحال با توجه به قوانین کشور ما باید رعایت بشه دست و پای متمم رو ببنده و تمرکز عزیزانی که این سایت رو برای ما فعال نگه داشتن به جای تولید محتوای مرغوب‌تر، روی کارهای غیرضرور دیگه ببره.

گذشته از این‌ها یک شبکه اجتماعی خیلی از فعالیت‌ها و دغدغه‌هاش با یک سایت تولید کننده محتوای آموزشی مرغوب متفاوت هست. حتا اگر به فرض این که متمم با تبدیل شدن به یک شبکه اجتماعی ممکنه کاربران بسیار بیشتری رو به سمت خودش بکشونه و سود کلانی رو هم به دست بیاره شاید تیم متمم به قدری بزرگ بشه که چابکی خودش رو از دست بده و شاید هم مجبور به جذب سرمایه بشه و پاسخگو بودن به سرمایه‌گذارهای متعدد خیلی از چیزها رو عوض کنه.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟