Menu
نویسنده مطلب : سعیده احمدزاده

مطلب مورد بحث:

تصمیم گیری سازمانی | چک لیست تصمیم گیری برای مدیران


با سلام و تشکر از گروه متمم

البته من هنوز به صورت کامل به درسهای تصمیم گیری پیشرفته دسترسی ندارم و باید خیلی بهتر بخونم و دوباره به اینجا سر بزنم . اما معمولا ما تو شرکتمون تصمیمات زیادی داشتیم که بار احساسی بالایی داشت. و یکی از اونها احداث مجتمع خدمتی رفاهی بود. یه مجتمع بزرگ تو اتوبان تبریز تهران که قرار بود با تو ایران تک باشه .

پیشنهاد این کار رو یکی از دوستان رییس داد . البته در حد یک پمپ بنزین در داخل شهر. بعد متوجه شدم رییس تو سفری که به تهران داشته در جاده مجتمع غزال رو دیده و احساس کرده یه پمپ بنزین کوچیک نمیتونه راضی نگهشداره. برای همین جلسه گذاشت تا نظر همه رو بپرسه.

نظر همه در مورد ساخت مجتمع خدماتی رفاهی در ۳۰ هکتار زمین اونم خارج از شهر منفی بود. چون هم راهش به شهر دور بود که ما همگی منافع شخصی خودمون رو در نظر گرفته بودیم و هم اینکه ریسک بزرگی بود و ما برای کار خودمون که فروش سلفون بود احساس خطر میکردیم. همه ناراضی بودیم و رییس راضی بود . و شروع کرد.

اون بخاطر دل خودش راضی بود و ما هم بخاطر دل خودمون ناراضی…

البته پروژه هنوز به اون مطلوبی که رییس میخواست نرسیده و من همیشه فکر می کنم هیچوقت جلسات ما عاری از خطاهای منافع شخصی و احساسات درونی نبوده و این بزرگترین علت شکست ما بوده و هست.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟