Menu
نویسنده مطلب : مهدی جلالی

مطلب مورد بحث:

خطای تمرکز بر آخرین اطلاعات


الان که فکر میکنم، در تصمیم های مهم و حیاتی زندگی خیلی کم دچار این خطا شده‌ام. وقتی بدانم که نتایج یک تصمیم از اهمیت بالایی برایم برخوردار است، معمولا به نکات منفی یا حتی مثبت لحظه آخری، به سرعت ترتیب اثر نداده، کمی فرصت برای بررسی و مطالعه مجدد به خودم میدهم.

اما در تصمیمات کوچکتر و دارای اهمیت کمتر، در موارد زیادی دچار این خطا شده ام. موردی که برای حل این تمرین میخواهم به آن اشاره کنم، استخدام یک کارشناس فروش است.

اوایل که هنوز تجربه چندانی در استخدام کردن نداشتم، خیلی به توصیه های کتابها در این مورد اهمیت میدادم. یادم نیست چه کتابی را به تازگی مطالعه کرده بودم که در آن توصیه کرده بود: برای استخدام نیروی کار جدید، حتما از کارمندان قدیمی‌تر هم در مورد او نظر بخواهید و نظر آنها را در تصمیم نهایی دخالت بدهید (نقل به مضمون).

روش کار من برای استخدام به این صورت بود که یک پرسشنامه به متقاضیان میدادم که غیر از اطلاعات شخصی و سوابق کاری، چند سوال روانشناسانه هم در آن نوشته شده بود. مثل اینکه چه کتابهایی را مطالعه کرده اید؛ یا اگر مجبور به دروغگویی برای پیشبرد اهداف شرکت بشوید آیا این کار را انجام میدهید یا خیر؛ و از این قبیل سوالات که تعداداشان زیاد هم نبود. بعد از بررسی پرسشنامه ها، دو یا نهایتا سه نفر را برای مصاحبه نهایی دعوت میکردم، و از بین همانها یکی را استخدام میکردم.

بعد از بررسی ها و مصاحبه های نهایی، نظر مثبتی درخصوص یک آقای ۲۵ ساله با ۳ سال تجربه کار پیدا کرده بودم و قصد داشتم او را استخدام کنم. طبق معمول برای تصمیم نهایی، نظر پرسنل قدیمی‌تر را هم جویا شدم. همه آنها نظر مثبتی داشتند. اما یکی از آنها گفت: خیلی خوبه ها… هم باشخصیته، هم تحصیلکرده. روابط عمومی خوبی هم داره. فقط رزومه ش رو که میخونی به نظر میاد خیلی شغل عوض کرده. برای یه نفر که کلا ۳ سال سابقه کار داره، کار توی ۴ تا شرکت زیاد نیست؟!… همین نکته منفی کافی بود که قید اورا بزنیم و گزینه بعدی را استخدام کنیم.

فکر میکنم، به نظر نهایی آن همکارم اهمیت بیش از اندازه‌ای دادم. و امتیازی که باید به منابع اطلاعاتی مختلف میدادم، بهتر بود به این صورت باشد:

– برخورد اولیه زمان مراجعه برای پرکردن فرم پرسشنامه (۵)

– میزان دقت در پاسخگویی کامل به سوالات. (۱۰)

– سوابق کاری (۵)

– محل سکونت و فاصله آن تا شرکت (۵)

– میزان صداقت در پاسخگویی به سوالات متفرقه روانشناختی. (۱۵)

– برخورد اولیه زمان مراجعه برای مصاحبه (۵)

– تسلط کلامی و نحوه پاسخگویی به سوالات در مصاحبه. (۱۵)

– میزان اطلاعات تخصصی و حرفه ای برای شغلی که برای آن تقاضا داده است. (۲۰)

– ظاهر و نوع پوشش (۱۰)

– نظر کارفرمای آخر که ایشان برایش کار کرده است. (۵)

– نظر سایر کارمندان شرکت درباره فرد متقاضی (۵)

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟