Menu
نویسنده مطلب : علی شیرزادی

مطلب مورد بحث:

معیارهای تحلیل بازار و ارزیابی بازار (بخش دوم)


۱- در ادامه تمرینهای درس‌های قبل، محصول و خدمتی که مد نظر دارید را با توجه به بازاری که برای آن تعریف کرده‌اید، ارزیابی و تحلیل کنید.

پکیج آموزشی مشاوره تحصیلی

 

منحصر به فرد بودن محصول (Product Uniqueness)

می توان با نیاز سنجی صحیح و آشنایی با پکیج های بازار،تحلیل و بررسی آنها ایرادات و مشکلات پکیج های قبلی را برطرف نمود و یک محصول با کیفیت و منحصر به فرد ایجاد کرد.

سرعت عرضه محصول یا خدمت جدید به بازار (Speed to Market)

بستگی به شیوه ی عرضه ی محصول فوق دارد.اگر به صورت یک محصول فیزیکی و در فضای اینترنت عرضه شود سرعت عرضه بالا می رود ،البته می توان محصول را به صورت دانلودی و به صورت لینک دانلود ارائه داد که طبیعتا سرعت عرضه بیشتر هم خواهد شد.

سرمایه گذاری اولیه (Up-front Investment)

با توجه به اینکه محصولات آموزشی در این سطح هنوز در بازار جایگاه قابل توجهی ندارند و از قبل توسط مراکز مختلف به صورت منسجم برای آن ها تبلیغاتی صورت نگرفته احتمالا سرمایه گذاری اولیه آن نیاز به هزینه ی بالایی دارد.

پتانسیل عرضه محصولات وابسته (Cross-sell Potential)

در این عرصه پتاسیل عرضه محصولات وابسته بالاست به طوری که به همراه پکیج مشاوره تحصیلی می توان محصولات وابسته ی دیگری از جمله کتاب های کمک درسی،جزوات آموزشی و …. عرضه کرد.

مدت زمان زنده ماندن محصول (Evergreen Potential)

مدت زمان زنده ماندن محصول هم تا زمانی که نظام آموزشی، کتاب های درسی مدارس و شیوه ی برگزاری کنکور سراسری تغییری نکرده برقرار است که البته با تغییر موارد نامبرده نیز می توان پکیج را آپدیت کرده و متناسب با تغییرات اعمال شده به بازار عرضه کرد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟