Menu
نویسنده مطلب : ایمان سیدیان

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


۱٫ کسب و کار مورد نظرتان را به صورت مختصر شرح دهید
ایجاد یک کافه به نام کافه مذاکره که هم امکانات یک جلسه مذاکره مانند لپ تاپ، ویدئو پروژکتور و … را فراهم می کند و همچنین آموزش های لازم برای یک مذاکره سازنده را آموزش می دهد.
۲٫ بگویید که به نظر شما، ارزشی که این کسب و کار ایجاد می‌کند چیست؟ چه ارزشی را که قبلاً نبوده است خلق خواهد کرد؟
ارزش این کافه را می توان در دو بعد بررسی کرد:
ارزش فیزیکی: بخش قابل توجهی از مذاکرات تجاری در فضایی غیر از دفاتر رسمی صورت می گیرد مانند لابی های هتل، کافی شاپ ها و … ولی در این امکان عمومی، امکانات فیزیکی برای برگزاری جلسات تجاری فراهم نیست و کافه مذاکره می تواند این امکانات را فراهم کند
ارزش آموزشی: با توجه به اهمیت یادگیری مذاکره، همچنان بخش قابل توجهی از مذاکرات تجاری، به صورت غیرحرفه ای برگزار می شود که یا به توافق نمی انجامد یا حتی در صورت به وجود آمدن، توافق به این دلیل که توافق اولیه مناسب نبوده است، در ادامه راه مشکلاتی برای طرفین به وجود می آید. آموزش های لازم این کافه می تواند یک ارزش برای هر دو طرف مذاکره حاصل کند.
۳٫این کسب و کار را در چه صنعتی طبقه بندی می‌کنید؟
صنعت آموزش و صنعت املاک
۴٫ بازارهای هدف، بازارهای بالقوه و بازارهای آماده آن را شرح دهید
بازار بالقوه: کلیه کسانی که نیاز به فضا و آموزش مذاکره دارند اعم از مذاکره تجاری، مذاکره خانواده و …
بازار آماده: تمام کسانی که در صدد شروع یک همکاری تجاری هستند
بازار هدف: جوانانی که می خواهند استارتاپ راه اندازی کنند یا کارآفرینی کنند و نیاز به جذب سرمایه دارند و می خواهند در این کافه با صاحبان سرمایه مذاکره کنند. این افراد نه فضای فیزیکی دارند و نه تجربه مذاکره
۵٫ بازار این فعالیت را – بر اساس معیارهای ارزیابی بازار که در درس‌ها خوانده‌ایم – تحلیل کنید یا حدس بزنید
شدت و ضرورت نیاز به این کسب و کار:
جوانانی که در شروع مسیر کارآفرینی هستند نه امکانات لازم برای تامین دفتر فیزیکی دارند که مذاکرات خود را در آنجا انجام دهند و نه تجربه لازم برای مدیریت و هدایت یک جلسه تامین سرمایه. همچنین در فضاهای عمومی مانند سایر کافی شاپ ها، لابی های هتل و … به دلیل سر و صدای بالا و نبود امکانات، مذاکرات به خوبی پیش نمی رود.
اندازه بازار:
کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی که قصد راه اندازی کسب و کار دارند
قیمت قابل عرضه:
برای امکانات فیزیکی به صورت ساعتی و برای دوره های آموزشی به صورت عضویتی
هزینه خلق و جذب مشتری:
برگزاری رویدادهای آموزشی و تبلیغاتی در دانشگاه ها

۶٫ به نظر شما، اگر ایده شما اجرایی شود، آیا شکل‌هایی از تقلید یا اجرای آن وجود دارد که به جای ارزش آفرینی، فرصت طلبانه باشد و تصویر این کسب و کار را در ذهن مردم تخریب کند؟
قطعاً فراهم کردن امکانات فیزیکی چیزی نیست که نتوان از آن تقلید کرد و لذا نمی شود کسب و کار را روی آن بنا کرد ولی بخش آموزش را می توان با ارائه آموزش های حرفه ای و کاربردی، نسبت به سایر کسانی که قصد تقلید دارند، محافظت کرد.