Menu
نویسنده مطلب : معصومه شیخ مرادی

مطلب مورد بحث:

تاریخچه برند لویی ویتون و استراتژی قیمت گذاری محصولات لوکس


چه داستان جالبی بود داشتم به روشی که در حفظ موقعیت برند ال وی به کار برده به اینکه در نهایت محصولات باقی مانده معدوم می شوند فکر می کردم اگر من بودم چکار می کردم این مدل تصمیم گیری واقعا روحیات خاص خودش رو میخواد هرکسی نمی تونه این کار رو انجام بده ما که باشیم می گوییم خوب

– حیف است کالا از بین برود برای تولید آن زحمت کشیده شده…

– بعضی از مردم دوست دارند این کالا رو بخرند اما شاید با پس انداز سالانه  هم نتونن این کار رو بکنن و آرزوی داشتن ال وی رو داشته باشند خوب تخفیف فرصت خوبی برای اونهاست.

و خیلی موارد دیگر که در تضاد با تصمیم گیری ال وی هستند هنوز کارشون برام عجیبه تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم.

البته من خودم وقتی محصولی رو می خرم حالا نه حتما گرون وقتی نمونه اون رو تن یه نفر دیگه یا دست یه نفر دیگه می بینم دیگه رغبتی به استفاده از اون محصول رو ندارم و واقعا دست خودم نیست برام بی ارزش میشه و کلا محصولاتی رو که به کرات توسط افراد دیگه استفاده می شوند رو اصلا خریداری نمی کنم و به این خاطر هم بیشتر اوقات تابع مد نیستم مگر اینکه از آن کالا خیلی خوشم بیاد. با توجه به این ویژگیها فکر می کنم شاید من هم همان کار لویی ویتون رو انجام می دادم هر چند فکر می کنم منصفانه نیست.

به نظر میرسه برند لوکسی چون لویی ویتون با توجه به توضیحاتی که دوست خوبمون آقای اکبرنیا دادند  این خاص بودن و در دسترس نبودن رو باید با تمهیدات بیشتری انجام می داد صرف اینکه افراد کمتری این برند رو داشته باشند انگار برای این برند کارساز نبوده و در معرض دید قرار گرفتن و دیده شدن توسط افراد زیاد نیز می تواند به این برند ضربه بزند.

برای من بحث لویی ویتون واقعا آموزنده بود اینکه برای ثروتمند شدن راههای زیادی وجود داره که بعضی از اونها حتی ممکنه غیرمنطقی به نظر برسه و منصفانه نباشه…