Menu
نویسنده مطلب : پیمان اکبرنیا

مطلب مورد بحث:

ایمیل مارکتینگ چیست؟ تکنیک های بازاریابی ایمیلی کدامند؟


سلام به همه دوستان متممی

۱) با توجه به اینکه من از سرویس جیمیل استفاده می‌کنم و این سرویس سیستم بسیار قوی برای اسپم داره، معمولا به هیچ عنوان ایمیل تبلیغاتی متفرقه دریافت نمی‌کنم مگر اینکه خودم جایی ایمیلم را داده باشم مثلا به سایت دیجی کالا یا بیپ تونز. از دیجی کالا و بیپ تونز برای من ایمیل میاد ولی تا به حال منجر به اقدام برای خرید نشده. اگر گاهی نیاز به کالایی داشته باشم مستقیم به سایت میرم و اونجا گشتی می‌زنم و خرید می‌کنم و ایمیلهای تخفیف، اطلاع رسانی و… تا به حال تاثیری در رفتار من برای خرید نداشته (حداقل در ضمیر خودآگاه چیزی به یاد ندارم!).

۲) در صورتی عضو خبرنامه یک سایت می‌شوم که مطمئن باشم محتوای کاملا آموزنده‌ای در آن سایت وجود دارد و برنامه مشخصی برای تولید محتوا. بسیاری از سایت‌ها هستند که محتوا تولید می‌کنند ولی با کیفیت پایین که اصلا من را راضی نمی‌کند. در حال حاضر تنها سایت متمم و یکی دو سایت دیگر این شرایط را دارند و سایر سایت‌ها را unsubscribe کرده‌ام یا اصلا ایمیل‌هایشان را نمی‌خوانم.

۳) به نظرم نرم افزارهای ارتباطی موبایلی دارند به سرعت اسپمرهای تبلیغاتی را به سمت خودشون جذب می‌کنند چون مثل ایمیل هزینه ارسال پیغام پایینه و بسیاری از افراد که اصلا ایمیل ندارد یا از آن استفاده نمی‌کنند، از این نرم افزارها استفاده می‌کنند. فیلتر کردن سیستماتیک پیغامهای تبلیغاتی ناخواسته در این نرم افزارها هم هنوز بسیار ضعیفه (در مقایسه با ایمیل). بنابراین به نظرم احتمالا از حجم ایمیل‌های تبلیغاتی ناخواسته کم خواهد شد و به حجم پیغام‌های آزاردهنده در نرم افزارهای پیغام رسان OTT افزوده. البته به نظرم ایمیل‌های از جنس خبرنامه کماکان باقی خواهد ماند چون هرچقدر هم استفاده از موبایل رایج شود، جایگزین کاملی برای لپتاپ و دسکتاپ نخواهد بود و ایمیل کماکان ابزاری موثر برای بسیاری از کاربردهای ارتباطی خواهد بود.