Menu
نویسنده مطلب : elnaz

مطلب مورد بحث:

دوره آموزش مدیریت منابع انسانی


سلام

سپاس فراوان از متممی های عزیر که همواره تلاش می کنند تا به معلومات افراد اضافه کنند.

من با خوندن این بخش کتاب مدیریت منابع انسانی گری دسلر رو تهیه کردم و بطور کامل اون رو مطالعه کردم کتاب خیلی عالی هست . همچنین یه خلاصه کامل ازش تهیه کردم که بخش از اون رو اینجا قرار میدم  و بقیه اش رو در لینک زیر قرار دادم:
مدیریت منابع انسانی چیست

تعریف مدیریت منابع انسانی چیست؟ 
به مجموعه سیاست ها و اقدامات که به جنبه هایی از فعالیت کارکنان بستگی دارد، مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management) گفته می شود. از جمله ی این فعالیت و اقدامات می توان به جذب کارمند، آموزش، ارزیابی، پاداش، فراهم نمودن محیط سالم برای کارمندان اشاره داشت. از آنجاییکه همه مدیران به گونه ای درگیر فعالیت هایی همچون، یافتن نیروی کار واجد شرایط، مصاحبه، گزینش و آموزش می باشند، از دیدگاهی می توان همه مدیران را مدیر منابع انسانی نیز نامید. 
هرچند عموماً در شرکت های کوچک، ممکن است سمتی به عنوان مدیر منابع انسانی وجود نداشته باشد، اما به هر حال،‌ مدیریت منابع انسانی بخشی از وظیفه مدیراجرایی یا مدیرعامل سازمان است.
امروزه در بیشتر سازمان ها بخشی جداگانه برای منابع انسانی وجود دارد که از جمله بخش های بسیار مهم و ضروری در هر سازمان و اداره ای می باشد که نیازمند نیروی متخصص در این بخش می باشد.  
مدیران منابع انسانی در گروه مدیران ستادی قرار می گیرند، همچنین مدیران متخصص در حوزه منابع انسانی در زمینه استخدام کردن، آموزش دادن، ارزیابی عملکرد، تعیین میزان حقوق، ارتقا و غیره مدیران صفی را مشاوره و یاری می کنند، همچنین مدیران متخصص در منابع انسانی در راه یاری رساندن به مدیران صفی همواره می بایست نقش طرفدار کارکنان را داشته باشند.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟