Menu
نویسنده مطلب : روح اله دیداری اردکانی

مطلب مورد بحث:

روتین چیست؟ شما چند روتین روزانه دارید؟


روتین های مربوط به صبح بعد از برخاستن از خواب:

۱-دوش آب سرد ۲-نماز و یک صفحه قرآن (با ترجمه و کمی تعمق) ۳-تمرین تنفس شکمی ۴-صبحانه ۵-یک ورزش ذهنی (اپلیکیشن Lumosity یا پازل شطرنج Lichess) قبلا نرمش هم میکردم اما الان کنار گذاشتم خودمم نمیدونم چرا :-} ۶-تمرین زبان ترکی با Doulingo یا عربی با Memrise  / بعدش حرکت به سمت محل کارم. دو روز در هفته را که خودم رانندگی نمیکنم ممکنه مرور دروس ترکی/عربی را داخل ماشین انجام بدم.

 

روتین قبل از خواب :

۱-مسواک ۲-رفتن به رختخواب ۳-ده دقیقه ای به فعالیتهای اون روز فکر میکنم و به نوعی رفتارهای شخصی یا حرفه ایم را ارزیابی میکنم. سعی میکنم نقاط قوت و یا ضعف و اشتباهات اون روز را مرور کنم و ازشون یادبگیرم. اگر ارزش داشته باشه یادداشت میکنم.

روتینهایی هم برای طی روز دارم. مثلا موقع برگشتن به منزل از سرکار:

۱-صحبت با همسرم و اختصاص زمان مخصوص برای احوالپرسی با همسرم ۲-کنترل تکالیف فرزند بزرگم و همزمان کنترل فعالیتهای فرزند کوچکتر (همزمان با اینکار معاشرتی هم صورت میگیره که به نظرم بچه ها بهش نیاز دارند.) ۳-بعضی روزها سرزدن به پدرومادرم (محل زندگیمون خیلی به هم نزدیک هست.)

البته مواقعی هم میشه که روتینهای فوق رعایت نمیشه. به نظرم روتینها هرکدومشون میتونن تبدیل به عادت بشن. اون موقع هست که انجامشون اتوماتیک میشه.
پ.ن: استفاده از نرم افزار Todoist خیلی به من کمک کرده. روتین های روزانه را در یک دسته ی جدا نوشتم و هر روز بهم در زمان مشخص یاداوری میکنه.