Menu
نویسنده مطلب : بهرو مرزبان

مطلب مورد بحث:

ابزارهای تقویت تفکر استراتژیک | آنالوژی


برای انجام این تمرین خیلی فکر کردم چون می خواستم حتما” در زمینه کارم مثالی بزنم.

پیدا کردن موردی که با فروش بیمه آنالوژی داشته باشد بسیار سخت به نظر می رسد چون هر نوع بیمه نامه روش فروش خاص خودش را دارد و همچنین آشنایی اکثر مردم با انواع بیمه نامه ها متفاوت هست. بطور مثال ضریب نفوذ بیمه نامه های عمر در ایران بسیار پایین است و یکی از دلایل این موضوع شاید عدم انجام مقایسه فروش بیمه نامه عمر با فروش سایر محصولات یا خدمات از طرف فروشندگان یا شرکت های بیمه باشد.

فروش بیمه عمر با فروش بخاری در تابستان آنالوژی دارد: بهترین سن برای خرید بیمه عمر ۱۵-۳۰ سال است که در واقع همان بهار عمر است، بیمه نامه این ردیف سنی دارای تمامی پوشش ها با بالاترین شرایط و بهترین سوددهی نهایی ست، ولی افراد در این سن کمترین توجه به مقوله پس انداز،بازنشستگی، انواع بیماری ها، بالا رفتن سن و آینده نگری برای بازماندگان را دارند .مانند پیشنهاد به خرید بخاری با قیمتی پایین تر،با وجود حق انتخاب بیشتر و شاید شرایط بهتر به علت وفور در فصل تابستان است. فرارسیدن زمستان و سرما قطعی است و نیاز به بخاری الزامی خواهد بود.

خرید بیمه نامه مسئولیت مدنی با ایربگ ماشین آنالوژی دارد: خرید بیمه نامه مسئولیت مدنی در اکثر موارد(بجز ثالث اتومبیل) اجباری نیست، مثل داشتن ایر بگ که جزء وسایل اجباری تلقی نمی شود، چون تا قبل از تصادف شدید اصلا” وجود یا عدم آن دیده نمی شود. بیمه مسئولیت هم تا قبل از وقوع حادثه یک برگ کاغذ A4 است! هم بیمه نامه مسئولیت و هم ایر بگ ماشین جلوی اتفاق افتادن حادثه را نمی گیرند ولی شدت اثر ضربه را کم می کنند.

بیمه نامه ای که کاملتر و دقیق تر تنظیم شود شبیه اتومبیلی است که تعداد ایر بگ های بیشتری در آن تعبیه شده باشد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟