Menu
نویسنده مطلب : محمدجواد علیمحمدی

مطلب مورد بحث:

افسردگی چیست؟ نشانه ها و علائم افسردگی چه هستند؟


من آواز می خوانم . موسیقی سنتی و غمگین گوش می دهم ، چون اینها الکی درد انسان را پوشش نمی دهند بلکه مثل طبیبی دلسوز کاملا انسان را در ک می کنند و بعد به انسان التیام می بخشند . مخصوصا اگر موسیقی ایرانی با شعر بزرگان ایرانی مثل حافظ و سعدی باشد.

یه نفر بود که می گفت اگر حافظ نبود من باید هر ماه چند روزی در بیمارستان روانی بستری می شدم. حافظ جهان را از دیدگاهی بسیار بالاتر می بیند و اینکه در ناامیدانه ترین شعر هایش باز طنز و خوش باشی دارد و به انسان امید می دهد.

قدم می زنم .دوچرخه سواری می کنم . فکر کنم ورزش خوب باشه کلا. حتی تماشای فوتبال هم خوب بوده.

روزنوشته های آقای شعبانعلی رو می خونم .پاراگراف فارسی هم خوبه . قبل تر اینستاگرام آقای شعبانعلی رو زیاد می دیدم واقعا دنیایی بود .یادش به خیر

سعی می کنم بیشتر و درست تر بخوابم . خواب خیلی تاثیر مثبتی داشته برایم.

به دوستانم زنگ می زنم و با آن ها صحبت می کنم . حتی ممکن هست به یک دوستی که چندین سال هست ارتباط نداشته ام زنگ بزنم و حال و احوال پرسی ساده بکنم . حتی یک حال و احوال پرسی ساده هم حال آدم را خوب می کند. دیدن خانواده و فامیل هم همینطور هست.

اگر توانستم به مسافرت می روم . این یکی باعث می شود آدم از شرایط محیطی که در مواقع ناراحتی همراه او بوده جدا شود . و راحت تر فکر کند و….

فکر کنم این مودهای پایین برای من همیشه هم بد نبوده . گاهی وقت ها آدم نیاز داره یا دوست داره کمی مودش پایین باشه.شاید به نوعی به این حالت پناه می بره.