Menu
نویسنده مطلب : امیر شاهرخی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


تحلیل اولیه استعدادها

مدتی است متمم‌خوانی‌ام متوقف شده و البته توفیق اجباری نصیبم شد که در این فاصله به برخی استعدادها بیشتر توجه کنم:
– پس از مطالعه دروس استعدادیابی به این نتیجه رسیده‌ام که استعداد استقرای خوبی دارم. بطوری‌که زندگی شخصیت‌های بزرگ برایم بسیار الهام‌بخش است و با وجود تفاوت جایگاه و زمینه فعالیت می‌توانم از سبک و رفتار آن‌ها در کار و زندگی‌ام ایده بگیرم. بطور مشابه به پادکستی گوش می‌کنم که ظاهرا ارتباطی به کار و زندگی من ندارد ولی بینشی که در آن وجود دارد برایم قابل تعمیم به کار و یا زندگی خودم است و …
– قبلا چندان به استدلال تحلیلی بعنوان استعداد فکر نکرده بودم و البته غافلگیر شدم وقتی جذابیت نمونه آزمون LSAT را دیدم. فکر می‌کنم در این استعداد را دارم و از زمینه‌های مربوط به آن هم لذت می‌برم.
– به نظرم استعداد خوبی در کار با اعداد دارم و در واقع کار با اعداد از تفریحات من است :)
– هر چند که از یادگیری زبان انگلیسی لذت می‌برم و کم و بیش تسلط قابل قبولی هم در زمینه چهار مهارت دارم، ولی هنوز مطمئن نیستم که دارای استعداد سیلوگرام هستم یا خیر. پاسخ خانم فاطمه طاهریان و آقای رضا جلالت به سوال من در این زمینه مفید بود و فکر می‌کنم باید یادگیری زبان‌های دیگر را بررسی کنم.
– در زمینه استعداد تفکیک رنگ باید بگویم که از استفاده از رنگ‌ها لذت می‌برم و فکر می‌کنم در این زمینه بتوانم بگویم مستعد هستم. در ضمن استفاده از اپلیکیشن blendoku 2، پیشنهاد آقای سروش اکبری زاهد، بسیار جذاب و آرامش‌بخش بود.

– همانطور که در تمرین‌ها اشاره کرده‌ام فکر می‌کنم چندان استعداد ایده‌پردازی ندارم و در زمینه استعدادهای تجسم فضایی، توانایی خواندن سریع، حافظه طراحی، تسلط بر انگشتان، دیدن افق‌های دور و موسیقی، یا باید بپذیرم که حرفی برای گفتن ندارم و یا اگر خیلی بخواهم خودم را دلداری دهم، باید بگویم که اگر هم در این زمینه‌ها استعدادی باشد، زمینه‌ای برای شکوفایی به آن‌ها نداده‌ام.

با تشکر