Menu
نویسنده مطلب : شهرام

مطلب مورد بحث:

فایل صوتی درباره مهارت یادگیری کریستالی - ماجرای دروغ و فریب


کسب و کارها هم میتونن بصورت کریستالی رشد کنن.

مثالی که میخوام بزنم یادگیری من از کسب و کار ۲۵ ساله کریستالی شده توسط  یه دوست به روایت خودش  هست.داستان از اینجا شروع میشه که این دستمون در دوران تحصیل دبیرستان به گفته خودش هر هفته چند مرغ میبسته به دوچرخش و در میدان شهر میفروخته (نطفه اولیه کریستال) پس از تحصیل در مقطع کارشناسی رشته دامپروری یه مرغداری گوشتی ۵ هزار واحده اجاره میکنه و شروع میکنه به پرورش مرغ گوشتی.پس از فراز و نشیب های زیاد و گذر چند سال ظرفیت مرغداری که خریده رو به ۱۰۰ هزار مرغ گوشتی میروسونه و بعدش به فکر پرورش مرغ تخمگذار میفته . همزمان نیز به فروش کود مرغی مبادرت میکنه. پس از چند سال تثبیت در بازار به فکر راه اندازی مرغ مادر و سپس تولید جوجه یکروز میوفته . الان در حال فعلی ۸ درصد جوجه یکروز کشور رو تولید میکنه و بزرگترین تولید کننده جوجه یکروزه هستش.در این زمان به فکر صادرات جوجه یکروزه به کشورهای همسایه میفته . کریستاله داره بزرگتر و بزرگتر میشه و همچنین به فکر خرید واحد های بیشتر پرورش مرغ در استانهای دیگه کشور.

حدودچند سال پیش کارخانه خوراک دام و طیور خودشو راه اندازی کرد و بعنوان وارد کننده ذرت از برزیل فاز بعدی فعالیتشو توسعه داد. سه سال پیش یکی از مجهزترین کشتارگاههای مرغ کشور رو راه اندازی کرد و به قولش خودش کل زنجیره تولید و توزیع رو در اختیار گرفت.

من هروقت که میبینمش یاد این جمله محمدرضا میفتم که زندگی انسانهای شکست خورده مجموعه ای از دستاورد بالفعل و کوچک و نزدیک است که هریک به بهای از دست دادن فرصتهای بالقوه دور حاصل شده اند.

ایشون دیگه نیاز ندارن مدرک کارشناسی شو قاب بکنه و در معرض دید عموم قرار بده یا کارافرین کشور شدنشو . خود پازل بزرگی که درست کرده پاژل پر زرق و برقی که چندین میلیارد در ماه گردش مالی داره و ۶۰۰ کارمند مستقیم و .. .