Menu
نویسنده مطلب : کیمیاگر

مطلب مورد بحث:

الان در کدام وضعیت هستید: کودک،‌ بالغ یا والد؟


در رابطه با تمرین اول؛ 

من اکثر در دوران نوجوانیم با من کودک و والد زندگی کردم. برای مثال با یکی از دوستانم که والد کنترل گر منفی داشت و تلاش می کرد همیشه حرف خودش رو به یک شکل به کرسی بنشونه، در همون سالها، خیلی راحت قطع رابطه کردم. در رابطه با پدرم هم همیشه به این شکل بوده، اکثر پدر والد کنترل گر داشتند و من هم همیشه نقش کودک عصیانگر را بازی می کردم و یا رفتاری والدانه به همان نحو نشان می دادم. اما بعد از گذشت سالها، وقتی در رفتاری بالغانه نقش کودک مطیع را بازی می کنم. می بینم که چقدر حال هر دویمان خوب است و ارتباط خوبی با هم داریم.

 

اما در رابطه با ارتباطات این روزهای من،

به غیر از دوستان خیلی صمیمی ام که اکثرا با آنها در نقش کودک هستم و بعد از گذشت هشت سال دوستی دیگر مشکلی در این رابطه نداریم، در اکثریت موارد رفتار بالغانه و در نقش بودن دارم.

 

برای مثال؛ همین دیشب با همکاری در نقش والد کنترل گر وارد شدم و به او گفتم که به هیچ وجه بد قولی را پذیرا نیستم و اگر تمایل به همکاری بلند مدت دارد باید این موضوع را به خوبی درک کند ، آن هم اگر قرار است بد قولی  در ساعات پایانی یک پروژه مطرح شود. من حقیقتا از این موضوع ناراحت نبودم و خوب می دانستم که ما زمان زیادی داریم، و همیشه زمان پروژه رابالاتر از روزهای واقعیش می گویم تا در صورت بروز چالش و بد قولی دیگران بتوانم آن را جبران کنم.

 

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟